sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jest zgoda na rozbudowę gorzowskiego szpitala

Jest zgoda na rozbudowę gorzowskiego szpitala

Zapadła pozytywna decyzja Ministerstwa Zdrowia z programu IOWISZ dotycząca planowanej rozbudowy lecznicy. To oznacza, że zarząd szpitala może się teraz ubiegać o środki publiczne na realizację tego zadania.

Dzięki tej przebudowie w szpitalu przy ulicy Dekerta miałoby się pojawić dodatkowych 160 łóżek. Według planów budynek główny ma być rozbudowany do trzech kondygnacji, a do tego dobudowany ma zostać dodatkowy pawilon.

Docelowo wszystkie oddziały zabiegowe będą zlokalizowane w budynku A, czyli tym najwyższym. Z kolei wszystkie oddziały niezabiegowe, tj. interna, ginekologia, oddział płucny, neurologia czy zespół poradni będzie się mieścił tam, gdzie jest wejście do szpitala, gdzie znajduje się też zarząd. W tej chwili obiekt ten ma około 5 tysięcy m2, docelowo zostanie powiększony do 17 tysięcy m2.

To wszystko w sposób znakomity poprawi komfort leczenia pacjentów oraz proces zdrowienia – przyznaje Jerzy Ostrouch, prezes gorzowskiego szpitala.

Tego kiedy rozbudowa dojdzie do skutku na razie nie wiadomo, bo najpierw szpital musi otrzymać pieniądze na ten cel. Koszt rozbudowy to około 213 mln zł, a o dotację lecznica będzie wnioskować m.in. do Unii Europejskiej. Jest to możliwe właśnie dzięki otrzymaniu pozytywnej decyzji z programu IOWISZ (Instrument Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia).

Ta decyzja umożliwia nam ubieganie się o środki publiczne, z Unii Europejskiej. To jest kluczowa decyzja, która spowoduje, że szpital w Gorzowie będzie mógł być jednostką funkcjonującą przez następne 40 lat – dodaje Jerzy Ostrouch.

Przypomnijmy: najpierw zapadła decyzja odmowa odnośnie rozbudowy szpitala. Dopiero teraz, na skutek odwołania się, jest zgoda na przebudowę. Oprócz samej rozbudowy lecznicy z jej dachu ma także zniknąć azbest.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
92 %
0.5kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
7 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE