poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraZabytkowa broń trafi do Muzeum

Zabytkowa broń trafi do Muzeum

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze młodszy inspektor Maciej Sipek, na ręce dyrektora Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie Pana Piotra Dziedzica przekazał do zbiorów placówki pistolet Walther Model 9, zabezpieczony podczas jednego z postępowań prowadzonych przez zielonogórskich policjantów.

Zielonogórscy policjanci niejednokrotnie podczas swoich działań mają do czynienia z nietypowymi sprawami. Takim przypadkiem było również odnalezienie przez syna po śmierci ojca starego pistoletu oraz kilku sztuk amunicji. Syn zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze oddając policjantom broń, na której posiadanie nie miał pozwolenia.

Zabezpieczony pistolet marki Walther Model 9 pochodzi z lat 30-tych XX wieku i ma wartość historyczną co zostało potwierdzone podczas oględzin przeprowadzonych przez pracownika Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie. Dyrektor placówki Pan Piotr Dziedzic zwrócił się do Komendy Miejskiej Policji Miejskiej w Zielonej Górze z prośbą o przekazanie pistoletu do muzealnych zbiorów. Po zakończeniu postępowania Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wydał postanowienie o przekazaniu zabezpieczonego pistoletu oraz amunicji do depozytu sądowego i przekazanie na przechowanie Lubuskiemu Muzeum Wojskowemu w Drzonowie.

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł.insp. Maciej Sipek spotkał się z Dyrektorem Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie Panem Piotrem Dziedzic i oficjalnie przekazał pistolet oraz amunicję do zbiorów placówki. Eksponaty zostaną teraz poddane konserwacji i po jej ukończeniu będziemy mogli je podziwiać na wystawie w muzeum. W ciągu ostatnich kilku lat lubuskie komendy policji przekazały placówce kilkadziesiąt sztuk historycznych jednostek broni.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.4 ° C
5.4 °
4.5 °
46 %
5.9kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
6 °
śr.
6 °
czw.
17 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE