niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePotrzebna pomoc dla strażaka z OSP Wężyska

Potrzebna pomoc dla strażaka z OSP Wężyska

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim opublikowała prośbę o pomoc dla strażaka z OSP Wężyska.

Zenon Grubizna jest członkiem OSP Wężyska oraz wieloletnim funkcjonariuszem w strukturach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim. Jako strażak pomagał ludziom od około 40 lat, podczas służby narażając swoje życie i zdrowie dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Teraz Z. Grubizna potrzebuje pomocy. Strażak w wyniku poważnej choroby stracił nogę w wyniku koniecznej amputacji. „Zenon potrzebuje naszego wsparcia i pomocy. Zaistniała możliwość wykonania w miarę profesjonalnej protezy, która w małym stopniu pozwoli na powrót do częściowo normalnego funkcjonowania, jednak jej koszt to około 20 tys. zł.

Rodzina pana Zenona postanowiła we własnym zakresie uzbierać potrzebne pieniądze. Nie jest to jednak łatwe i OSP Wężyska próbuje ich wesprzeć oraz zachęca innych do pomocy.

„Postanowiliśmy przekazać na początek kwotę 1 tys. zł na ten cel. Naszą inicjatywę można wesprzeć dokonując wpłaty na konto OSP Wężyska w Banku Spółdzielczym Krosno Odrzańskie nr. 35 9656 0008 0006 5865 2000 0001, wpisując w tytule – Dla Zenka.”

Zebrana kwota zostanie przekazana na protezę dla Z. Grubizny, poprzez instytucję Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii w Wężyskach.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
19.1 ° C
19.3 °
17.8 °
69 %
6kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
9 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE