środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePowiatowe inwestycje drogowe w Bobrowicach

Powiatowe inwestycje drogowe w Bobrowicach

Współpraca pomiędzy Powiatem Krośnieńskim, a gminami przebiega modelowo. Najlepszym przykładem są Bobrowice gdzie właśnie podpisano umowy na dwie ważne inwestycje drogowe. Jak podkreśla starosta Grzegorz Garczyński założenia, które postawiono na początku kadencji są realizowane.

Za kwotę ponad 2 mln zł zostanie wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1140F Bobrowice – Chojnowo. Zadanie wykona uznana firma Strabag Infrastruktura Południe sp. z o.o. i jak podkreślał dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Przemysław Waszkiewicz, wcześniejsza realizacja zadań z tą firmą przebiegała wzorowo.

Do zrealizowania jest 2,5 km drogi o szerokości 4,5 m z utwardzonym poboczem. Ta droga pozwala też na dobrą współpracę z przedsiębiorcami na naszym terenie, ale też, żeby nie było to uciążliwe dla mieszkańców. Gmina dołożyła ponad 370 tys. zł do tego zadania – podkreślał wójt Bobrowic Wojciech Wąchała.

Drugie zadanie to remont legendarnego już chodnika w Janiszowicach. Dlaczego legendarnego? O tym wspominali obecni na podpisaniu umów radni powiatowi Roman Gancarz oraz Kamil KuśnierekSołtys Janiszowic Arkadiusz Duziak długo i zaciekle walczył o ten remont i może to drobna inwestycja, ale też niezwykle ważna. Całość zadania to ponad 130 tys. zł – zauważył Przewodniczący Rady Powiatu.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
3.8 ° C
3.8 °
1.8 °
90 %
1.8kmh
35 %
śr.
4 °
czw.
10 °
pt.
7 °
sob.
6 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE