niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraTydzień Kobiet na Uniwersytecie Zielonogórskim

Tydzień Kobiet na Uniwersytecie Zielonogórskim

Wielkimi krokami zbliża się marzec, a wraz z nim Dzień Kobiet. To święto będzie obchodzone w naszym mieście na różne sposoby, jednym z nich jest Tydzień Kobiet na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tam świętowanie rozpocznie się już we wtorek, 5 marca!

W tym roku na Uniwersytecie Zielonogórskim Dzień Kobiet będzie świętowany w niezwykły sposób – przez kilka dni pełnych inspiracji, aktywności i kreatywności, podczas Tygodnia Kobiet. Zaplanowano wydarzenia, które zaspokoją potrzeby umysłu, ciała i ducha, aby każda z kobiet (studiujących lub pracujących na uczelni) mogła znaleźć coś dla siebie.

Wtorek, 5 marca

Wszystko zacznie się od intelektualnej uczty – wykładu pt. „Smakowita pielęgnacja, czyli jak zdrowe odżywianie wpływa na Twój wygląd?” poprowadzonego przez dr Justynę Korycką-Korwek z Katedry Żywienia Człowieka i Dietoterapii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wykład odbędzie się o godzinie 15:30 w auli Biblioteki UZ przy al. Wojska Polskiego 71. Aby wziąć udział w wydarzeniu, konieczne są zapisy poprzez FORMULARZ.

Środa, 6 marca

Kolejny dzień to czas na aktywność fizyczną podczas Sportowego Święta Kobiet „Girl Power”. Organizatorzy zapraszają wszystkie kobiety z zielonogórskiej uczelni do godzinnej sesji treningowej pod okiem instruktorki fitness Martyny Daleckiej, absolwentki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Trening odbędzie się w środę, 6 marca o godzinie 14:00 w hali sportowej UZ przy ul. Prof. Z. Szafrana 6. Każda z uczestniczek otrzyma pamiątkowy t-shirt. Aby wziąć udział w wydarzeniu, konieczne są zapisy poprzez FORMULARZ.

Czwartek, 7 marca

Kolejnego dnia uczestniczki Tygodnia Kobiet mogą spędzić wieczór z muzyką i literaturą poświęconą kobietom. Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na koncert pod hasłem „Bo z dziewczynami nie jest źle”. Wydarzenie odbędzie się 7 marca o godzinie 19:00 w auli UZ przy ul. Podgórnej 50. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane utwory polskich artystów, niosące w sobie inspirujące przesłania. Wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Piątek, 8 marca

Na zakończenie Tygodnia Kobiet, zaplanowano wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet pod hasłem „Całuję Twoją dłoń, Madame”, z udziałem studentów i wykładowców Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wydarzenie odbędzie się w Regionalnym Centrum Animacji Kultury przy ul. Sienkiewicza 11, o godzinie 18:00. W programie usłyszymy zarówno popularne przeboje, jak i utwory klasyczne. Wstęp wolny dla wszystkich miłośników muzyki.

Organizatorzy zachęcają wszystkie kobiety z Uniwersytetu Zielonogórskiego zarówno te studiujące, jak i pracujące, do wzięcia udziału w Tygodniu Kobiet, pełnym inspiracji, zabawy i radości. To doskonała okazja do celebracji kobiecości i wspólnego spędzenia czasu!


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
15.6 °
14.4 °
77 %
5.6kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE