niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePożegnanie zastępcy komendanta KP PSP w Krośnie Odrzańskim

Pożegnanie zastępcy komendanta KP PSP w Krośnie Odrzańskim

St. bryg. Grzegorz Lisik zakończył służbę strażacką. W miniony piątek – 24 lutego – uroczyście pożegnano Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim.

24 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim odbyła się uroczysta zbiórka w związku z zakończeniem służby w PSP i zdaniem obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP przez st. bryg. mgr inż. Grzegorza Lisika.

St. bryg. Andrzej Kaźmierak – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim, przywitał gości, a także przedstawił przebieg służby odchodzącego ze służby oficera. Została odczytana Decyzja Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o zwolnieniu ze służby st. bryg. Grzegorza Lisika. Następnie st. bryg. Grzegorz Lisik pożegnał się ze sztandarem Komendy Powiatowej PSP w Krośnie Odrzańskim.

Podczas uroczystej zbiórki, podziękowano odchodzącemu oficerowi za wspólną, wieloletnią współpracę, doceniając jego profesjonalizm, zaangażowanie i duży wkład na rzecz służby w Państwowej Straży Pożarnej.

W stronę przyszłego emeryta skierowano wiele słów uznania oraz życzeń spełnienia marzeń, nowych wyzwań i dalszej realizacji życiowych pasji oraz zdrowia i sukcesów na nowym etapie życia. Wręczono okolicznościowe upominki.

Przechodzący na zaopatrzenie emerytalne st. bryg. Grzegorz Lisik po przesłużeniu w szeregach PSP ponad 28,5 roku podziękował przełożonym, władzom samorządowym, zaprzyjaźnionym służbom mundurowym, instytucjom oraz współpracownikom i rodzinie za wsparcie oraz lata współpracy podczas pełnionej służby.

st. bryg. Grzegorz LISIK z ochroną przeciwpożarową związany od 1994 r., kiedy to rozpoczął służbę kandydacką w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.
Po ukończeniu szkoły oficerskiej, podjął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Żarach na stanowisku dowódca sekcji w JRG Żary. Następnie prowadził sprawy operacyjne, szkoleniowe i bhp,  jako młodszy oficer, specjalista. Od 2002 r. pełnił służbę jako kierownik sekcji ds. kontrolno-rozpoznawczych w KP PSP Żary.

W 2005 r. ustanowiony przez Prezesa Sądu Okręgowego w Zielonej Górze biegłym sądowym z dziedziny pożarnictwo w zakresie ustalania przyczyn powstania pożaru.
W okresie 01.01.2013 r. do 31.08.2020 r. pełnił służbę na stanowisku naczelnika wydziału operacyjno, kontrolno – rozpoznawczego KP PSP w Żarach. Przez wiele lat pełnił funkcję oficera prasowego KP PSP w Żarach.

Z dniem 1 września 2020 roku Lubuski Komendant Wojewódzki PSP w Gorzowie Wlkp. powierzył bryg. Grzegorzowi Lisik pełnienie obowiązków Z-cy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim. Na stanowisko to został powołany
z dniem 1 stycznia 2021 r. Pełniąc służbę jako Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim, sprawował m. in. bezpośredni nadzór nad realizacją zadań wydziału operacyjnego, kontrolno-rozpoznawczego i dwóch Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Krośnie Odrzańskim i w Gubinie.

Pan st. bryg. Grzegorz Lisik pełniąc służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim wykazywał się dużym zaangażowaniem
w prowadzone i nadzorowane obowiązki służbowe. Uczestnicząc w trudnych akcjach ratowniczo-gaśniczych, przy kierowaniu działaniami wykazywał się rozwagą, profesjonalizmem, przewidywaniem i odpowiedzialnością za podległych strażaków.
To oficer, który swoją postawą, kulturą osobistą, umiejętnościami zawodowymi
i rzetelnym wykonywaniem obowiązków służbowych wyróżniał się spośród pracowników Komendy.

Wielokrotnie był nagradzany przez komendantów szczebla wyższego za udział w działaniach ratowniczo- gaśniczych jak i za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych, między innymi Dyplom Komendanta Głównego PSP a także otrzymał w:

  • 2002 r. – brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa”
  • 2007 r. – srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa”
  • 2010 r. – brązową odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”
  • 2012 r. – złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa”
  • 2013 r. – brązowy medal „Za długoletnią służbę”
  • 2018 r. – srebrną odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”.

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
19.1 ° C
19.3 °
17.8 °
69 %
6kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
9 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE