wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePrawie 100 000 zł na WOŚP z Krosna i Osiecznicy

Prawie 100 000 zł na WOŚP z Krosna i Osiecznicy

Piękny wynik zanotowały lokalne sztaby WOŚP w Krośnie Odrzańskim i Osiecznicy. Do ogólnej puli dołożyły prawie 100 000 zł!

Nie dość, że organizatorzy zbiórek dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wciąż musieli zmagać się z ograniczeniami, dotyczącymi pandemii koronawirusa, to jeszcze w dniu 30. Finału WOŚP zaatakował orkan „Malik”. Ale to nie powstrzymało wolontariuszy, którzy ciężko pracowali, aby zebrać jak najwięcej środków na szczytny cel.

– Zebraliśmy ponad 71 tysięcy złotych – informuje Tomasz Miechowicz z krośnieńskiego sztabu WOŚP. – Co ciekawe, z licytacji pozyskaliśmy około 23 tys. zł. To oznacza, że dużą część pieniędzy zebrali sami wolontariusze oraz ekipa, prowadząca sprzedaż ciast, które zresztą dostarczyli nasi mieszkańcy.

T. Miechowicz podkreśla, że zbiórka dla WOŚP w Krośnie Odrzańskim to sukces wielu osób. – Warto wspominać o osobach, które pracują na zapleczach i ich zwykle nie widać – mówi. – To m.in. pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim czy Centrum Artystyczno-Kulturalnego „ZAMEK”. Pomagała też nam spora grupa młodych ludzi, którzy nie byli zarejestrowani jako wolontariusze z puszkami, ale pomagali przy przygotowaniu losów na loterię czy przy prezentacjach. Pracowali nie tylko w dniu Finału, ale sporo przed.

– Należy też podkreślić wsparcie ze strony Mediateki. Dziękujemy również osobom, które każdego roku liczą pieniądze, bo wiemy jaka to jest ciężka praca, ale zawsze robią to tak dobrze, że nigdy nie mamy problemu z rozliczeniem – dodaje T. Miechowicz.

W Krośnie Odrzańskim w oczy rzucali się też ludzie ubrani w średniowieczne stroje. – Wielkie podziękowania należą się członkom bractw: Strażnicy Kowalowej Góry i Drużyna wojowników LAGOM, którzy już w zeszłym roku nas wspierali i pomogli nam w zbiórce również w tym roku – podkreśla T. Miechowicz.

Na wiele trudności natknąłby się sztab WOŚP w Krośnie Odrzańskim, gdyby nie… krośnieńskie mamy. – Opiekują się najmłodszymi, służą jako kierowcy. To naprawdę fajne, że kiedy dzieci przychodzą na Finał WOŚP, to rodzice nie tylko skupiają się na tym, aby się nimi zająć, ale też sami pomagają przy organizacji. A to nam bardzo ułatwia życie – opowiada T. Miechowicz.

Całe Krosno zaangażowane było w Finał WOŚP. – Były dwie firmy, które dokarmiały wolontariuszy. To King Kebap przy ul. Poznańskiej oraz Pizzeria Mafia przy ul. Bolesława Chrobrego. Za ich wsparcie również bardzo dziękujemy – wymienia dyrektor CAK „ZAMEK”.

T. Miechowicz dodaje, że wielu krośnian dorasta wraz z WOŚP. – Jest cała armia ludzi, która pracuje przed, w trakcie i po finale – przyznaje. – Wiele osób zaczynało, będąc jeszcze małymi dziećmi i są z nami do dzisiaj. To bardzo miłe, że zawsze wracają i wspierają taką akcję.

Oto wyniki zbiórki z powiatu krośnieńskiego:

  • Gubin – 170 000 zł (trwa liczenie)
  • Krosno Odrzańskie – ok. 72 000 zł
  • Osiecznica – ok. 25 000 zł
  • Bobrowice – 21 846,14 zł
  • Dąbie – 19 534,72 zł

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
2.2 ° C
2.7 °
1.6 °
98 %
2.9kmh
100 %
wt.
2 °
śr.
3 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE