poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePrawie zderzył się pociągiem i utknął na przejeździe

Prawie zderzył się pociągiem i utknął na przejeździe

Na przejeździe kolejowym w Pliszce (gmina Bytnica) prawie doszło do tragedii. Ford mondeo uniknął zderzenia z pociągiem i utknął między torami.

Do zdarzenia doszło w sobotę – 15 stycznia. 56-letni kierowca forda mondeo jechał w kierunku Słubic. Pomimo znaku „Stop” nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym w Pliszce. Wjechał na tory i nie zauważył nadjeżdżającego pociągu osobowy relacji Płaszów – Świnoujście…

Gdy w końcu kierowca spostrzegł, że może dojść do strasznego wypadku, zaczął hamować i wpadł w poślizg. Szczęśliwe zdołał skręcić w ostatniej chwili i zdołał uniknąć zderzenia z pociągiem.

Do wypadku nie doszło również dzięki postawie maszynisty. Najpierw sygnalizował dźwiękiem swój przyjazd. – Ponadto z uwagi na uszkodzony sygnalizator, zmniejszył prędkość do 20 kilometrów na godzinę, co pozwoliło mu w porę zareagować i zatrzymać pociąg by nie doszło do kontaktu między pojazdami – opowiada podkom. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. – Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W związku ze zdarzeniem wstrzymano ruch kolejowy na trasie Budachów-Świnoujście. Na miejsce wezwano pomoc drogową, która usunęła pojazd.

– Okazało się, że od września ubiegłego roku, 56-latek nie posiada dowodu rejestracyjnego od forda mondeo, gdyż został on zatrzymany za brak badań technicznych pojazdu – informuje podkom. J. Kulka.

Z uwagi na popełnione przez kierującego wykroczenia, policjanci odstąpili od mandatowego zakończenia sprawy, celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
pochmurnie
16 ° C
16 °
13.8 °
83 %
1.8kmh
23 %
pon.
16 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
26 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE