sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubinWiosna nad Nysą 2022 odbędzie się?

Wiosna nad Nysą 2022 odbędzie się?

Gubiński Dom Kultury przygotowuje się do organizacji kolejnej odsłony Wiosny nad Nysą. Ale czy tak się odbędzie czy znów zostanie odwołana?

Wciąż jest duża niepewność czy w ogóle jedna z największych imprez w regionie się odbędzie. W końcu odwoływana była już dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat. Z powodu pandemii koronawirusa. Nawet teraz organizatorzy nie wiedzą do końca na czym stoją.

Wiosna Nad Nysą 2022 ma odbyć się 10-12 czerwca, tylko nie wiadomo czy impreza będzie dwudniowa czy trzydniowa. Wiele zależy od tego kiedy będzie mógł zagrać zespół Piersi, z którym Gubiński Dom Kultury zawarł umowę jeszcze przed Wiosną nad Nysą 2020.

– Wolelibyśmy, aby WNN 2022 była imprezą dwudniową. Kłopot w tym, że zespół Piersi miałby grać w piątek – 10 czerwca. Jeśli uda się przełożyć koncert na niedzielę – 12 czerwca, to wydarzenie będzie trwało dwa dni – wyjaśnia dyrektor GDK, Janusz Gajda.

A poza tym? Wiemy niewiele. W przyszłym tygodniu mają odbyć się rozmowy w Urzędzie Miasta na temat finansowania Wiosny nad Nysą. Bez odpowiedniego wsparcia finansowego nie ma co nawet myśleć o organizacji takiego przedsięwzięcia.

– Mamy datę uzgodnioną również ze stroną niemiecką i koordynujemy działania. Staramy się, aby impreza w czerwcu odbyła się – mówi J. Gajda.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
12.2 ° C
12.9 °
9.5 °
70 %
6.3kmh
99 %
sob.
11 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE