czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraOba końce zaraz się połączą

Oba końce zaraz się połączą

Już niewiele brakuje, aby most w Milsku miał wszystkie przęsła nurtowe. Gotowych jest już 17 z 22 segmentów. Prawdopodobne zakończenie prac na tym etapie nastąpi do końca marca bieżącego roku.

Warta 80 mln zł inwestycja jest oczkiem w głowie zarządu województwa. Most zastąpi wysłużoną przeprawę promową na tym odcinku Odry.

– To największa inwestycja na Odrze od czasów wojny. Można powiedzieć, że historyczna. Dzięki niej połączymy region ze Sławą i Wschową – podkreśla marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Przypomnijmy, że most będzie miał 360 metrów długości. W sumie prace dotyczą ok. 9 km trasy (nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 282 na odcinku od miejscowości Łaz – wraz z obejściem miejscowości Łaz, Zabór, Milsko, Przewóz – do włączenia z istniejącą DW 282 za miejscowością Przewóz). Cała przeprawa ma być gotowa w połowie 2022 roku.

– Jesteśmy przekonani, że ta przeprawa zdynamizuje w ogromnym stopniu rozwój tej części województwa. Ułatwi komunikację między Zieloną Górą a pozostałą częścią – mówi członek Zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński.

Inwestycję wykonuje MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE z siedzibą w Krakowie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
1.9 ° C
2.2 °
-2.6 °
45 %
1.4kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
-0 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE