sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraOba końce zaraz się połączą

Oba końce zaraz się połączą

Już niewiele brakuje, aby most w Milsku miał wszystkie przęsła nurtowe. Gotowych jest już 17 z 22 segmentów. Prawdopodobne zakończenie prac na tym etapie nastąpi do końca marca bieżącego roku.

Warta 80 mln zł inwestycja jest oczkiem w głowie zarządu województwa. Most zastąpi wysłużoną przeprawę promową na tym odcinku Odry.

– To największa inwestycja na Odrze od czasów wojny. Można powiedzieć, że historyczna. Dzięki niej połączymy region ze Sławą i Wschową – podkreśla marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Przypomnijmy, że most będzie miał 360 metrów długości. W sumie prace dotyczą ok. 9 km trasy (nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 282 na odcinku od miejscowości Łaz – wraz z obejściem miejscowości Łaz, Zabór, Milsko, Przewóz – do włączenia z istniejącą DW 282 za miejscowością Przewóz). Cała przeprawa ma być gotowa w połowie 2022 roku.

– Jesteśmy przekonani, że ta przeprawa zdynamizuje w ogromnym stopniu rozwój tej części województwa. Ułatwi komunikację między Zieloną Górą a pozostałą częścią – mówi członek Zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński.

Inwestycję wykonuje MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE z siedzibą w Krakowie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
10.1 ° C
11.4 °
7.3 °
40 %
5.9kmh
95 %
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
5 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE