piątek, 2 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŻarySilny wiatr, oblodzenie i zamiecie śnieżne.

Silny wiatr, oblodzenie i zamiecie śnieżne.

W ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszcza. Silny wiatr, opady marznące oraz zawieje lub zamiecie śnieżne. Niebezpiecznie w niemal całej Polsce.

Od kilku dni IMGW wydaje alerty i ostrzega, że w wielu regionach kraju pogoda będzie stanowić zagrożenie. W dniu 17 stycznia 2022 r. na terenie powiatu żarskiego obowiązywało ostrzeżenie związane z silnym wiatrem. Od godziny 08:53, czyli od pierwszego przyjętego zgłoszenia do godzin wieczornych strażacy usuwali skutki wywołane przez silne wiatry.

Strażacy przyjęli kilkanaście zgłoszeń, a ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu powalonych przez wiatr drzew przy pomocy mechanicznych pił do cięcia drewna i udrożnieniu dróg. Usunięto również zwisający szyld reklamowy nad wejściem do sklepu budynku handlowego. 

fot. KP PSP w Żarach

Dziś od rana za sprawą intensywnych opadów śniegu oraz oblodzenia na drogach powiatu żarskiego panowały fatalne warunki do jazdy. Zima to dla kierowców najtrudniejszy okres. Wystarczy, że temperatura spadnie kilka stopni poniżej 0, aby wilgoć lub woda na powierzchni ziemi zamarzała tworząc gładki osad lodowy.

fot. KP PSP w Żarach


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
0.5 °
-0.5 °
90 %
2.7kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
2 °
niedz.
4 °
pon.
5 °
wt.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE