piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePróbował oszukać "na córkę". Stanie przed sądem

Próbował oszukać „na córkę”. Stanie przed sądem

67-letni mężczyzna stanie przed sądem za współudział w oszustwie metodą na córkę. Przyczynił się do tego, że para seniorów straciła ponad 30 tys. zł.

23 listopada do pary seniorów z Krosna Odrzańskiego zadzwoniła kobieta, podając się za córkę i informując, że pilnie potrzebuje pieniędzy. Podczas rozmowy spytała się ile gotówki posiadają oni w domu. O tym na co miały być przeznaczone pieniądze, miała poinformować później, w czasie spotkania.

Po przeliczeniu okazało się, że starsze małżeństwo może przekazać 31 tysięcy złotych, które to zgodnie z poleceniem mieli włożyć do dwóch kopert. W jeden miało znajdować się 30 tysięcy złotych, w drugiej pozostała gotówka. Ponadto mężczyzna miał pójść w rejon jednego z banków, gdzie miała na niego czekać córka, natomiast kobieta miała czekać w domu na kuriera.

Mężczyzna wykonał polecenie, jednak gdy przy banku nie zastał córki, wówczas udał się do zięcia, informując go o całym zdarzeniu. Wtedy to dotarło do nich, że padli ofiarą oszustwa. Nie udało im się jednak uchronić przed utratą pieniędzy, bo kurier zdążył już je odebrać.

O zdarzeniu poinformowano niezwłocznie krośnieńskich policjantów. W wyniku prowadzonych przez funkcjonariuszy działań, a także dzięki dużemu zaangażowaniu rodziny, którzy przekazali policjantom istotne w sprawie informacje, jeszcze tego samego dnia 67-latek został zatrzymany.

W samochodzie przewoził on kopertę wraz z tysiącem złotych, które rodzina rozpoznała jako swoją własność. Ponadto funkcjonariusze w miejscu zamieszkania mężczyzny ujawnili 80 tysięcy złotych, pochodzenia których nie był w stanie racjonalnie wskazać. Policjanci zabezpieczyli pieniądze do sprawy.

Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut współudziału w oszustwie dokonanym na starszym małżeństwie, polegającym na wprowadzeniu w błąd pokrzywdzonych co do tożsamości osoby dzwoniącej i tego, że córka niezwłocznie potrzebuje pieniędzy w kwocie 31 tysięcy złotych, a następnie podając się za kuriera odebrał od kobiety te pieniądze.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Analiza zgromadzonego materiału dowodowego, a także szereg wykonanych przez policjantów czynności, pozwoliły na sporządzenie aktu oskarżenia przeciwko 67-latkowi. Akt oskarżenia wraz aktami sprawy wpłynął do sądu, który zdecyduje o dalszym losie mężczyzny. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
15.5 ° C
15.5 °
15.4 °
72 %
2.4kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
22 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE