środa, 8 lutego, 2023

Kto rządzi w Pieskach?

Kolejna wieś gminy Międzyrzecz wybrała swojego sołtysa. Tym razem głosowali mieszkańcy Piesków, którzy jednogłośnie na stanowisko sołtysa wybrali Magdalenę Włodek. Zdecydowali też kto znajdzie się w radzie sołeckiej.

Pieski to wieś leżąca w gminie Międzyrzecz, zamieszkiwana przez około 220 osób. Przez ostatnie dwadzieścia lat rządził tu sołtys Edward Suchecki, który teraz postanowił zrezygnować z ubiegania się o kolejną, szóstą już kadencję. Przed głosowaniem na nowego sołtysa podziękował wszystkim zgormadzonym za wspólne lata pracy i odebrał z rąk uczestników spotkania kwiaty i gratulacje.

W samych wyborach na stanowisko sołtysa startowała tylko jedna osoba – Magdalena Włodek, której kandydatura została jednogłośnie przyjęta przez zgromadzonych. W jej pracy wspierać ją będzie pięcioosobowa rada sołecka, w skład której weszli: Jakub Suchecki, Mateusz Suchecki, Sylwia Jasiówka, Renata Duda i były sołtys Edward Suchecki.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu we wszystkich wioskach należących do Gminy Międzyrzecz rozpoczęły się wybory sołtysów i rad sołeckich. Do tej pory nowe władze wybrali już mieszkańcy Kuligowa, Kurska, Świętego Wojciecha, a teraz również Piesków.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
-4.1 ° C
-4.1 °
-4.1 °
66 %
1.2kmh
2 %
śr.
1 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
7 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE