czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePrzedstawiciele firm i instytucji przyjechali do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

Przedstawiciele firm i instytucji przyjechali do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim odbyła się konferencja pn.: „Kariera Zawodowa w Powiecie Krośnieńskim”, w której udział wzięli przedstawiciele lokalnych firm i instytucji

To dopiero pierwsza konferencja, podczas której przedstawiciele firm i instytucji mogli przedstawić możliwości zatrudnienia w różnych branżach na lokalnym rynku pracy. Planowane są dwa takie spotkania.

Na konferencji obecny był również starosta krośnieński, Grzegorz Garczyński.

„Kluczowe dla nas jest jak najlepsze przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy oraz utrzymanie niskiego poziomu bezrobocia. Obecnie bezrobocie w naszym regionie wynosi ok. 7 procent” – mówi.

Sześć firm i instytucji wystąpiło podczas konferencji, która miała miejsce w ZSP: Dirks Service, Homanit Krosno Odrzańskie, PGE Elektrownia Wodna Dychów, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim oraz Państwowa Straż Pożarna.

Jak czytamy na profilu Powiatu Krośnieńskiego na Facebooku: „Konferencja została zorganizowana w ramach realizowanego przez Powiat Krośnieński projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Krośnieńskim. Spotkanie prowadziła Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Pani Iwona Polak. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego całkowita wartość wynosi 8 mln 890 tys. zł. Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego w powiecie krośnieńskim, podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji uczniów i nauczycieli poprzez realizację staży oraz kursów zawodowych. W ramach projektu zakupiono również wyposażenie do pracowni praktycznej nauki zawodu.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady deszczu
7 ° C
8.2 °
7 °
86 %
2.6kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE