czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePrzekazanie nowego wozu strażackiego

Przekazanie nowego wozu strażackiego

W czwartek – 9 grudnia – w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim miało miejsce oficjalne przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej jednostki straży pożarnej. W uroczystości brał udział wojewoda lubuski – Władysław Dajczak.

– Zawsze to jest dla mnie bardzo ważny moment, kiedy mamy okazję przekazywać lubuskim funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, czy też strażakom-ochotnikom, nowoczesny sprzęt, który będzie wspierał ich we wszystkich działaniach prowadzonych dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego rejonu – mówił W. Dajczak.

Nowy wóz strażacki kosztował 1.264.440 zł i jego zakup został sfinansowany z dotacji z programu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I” realizowanego w ramach POIiŚ 2014-2020. Jak mówił Lubuski Komendant Wojewódzki PSP, st. bryg. Patryk Maruszak to nowoczesny pojazd, dzięki któremu strażacy będą mogli działać szybciej i efektywniej na miejscu zdarzenia.

Nowy wóz strażacki w KP PSP w Krośnie Odrzańskim.

Trwa też termomodernizacja obiektów strażackich w Krośnie Odrzańskim i Gubinie, na którą przeznaczono 2,3 mln zł. W zakres prac wchodzi: docieplenie budynku w Krośnie Odrzańskim, docieplenie stropodachu oraz wymiana okien w Gubinie, montaż instalacji fotowoltaicznych, modernizacja budynku warsztatowego z wymianą bram i stolarki okiennej, wymiana kotłów gazowych w obu budynkach, modernizacja łączności i alarmowania.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady śniegu
-0.2 ° C
2.1 °
-0.2 °
98 %
2.2kmh
100 %
czw.
4 °
pt.
2 °
sob.
2 °
niedz.
0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE