wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościNowa SólWiktoria ponownie uniewinniona

Wiktoria ponownie uniewinniona

Wracamy do sprawy Wiktorii, która podczas wiecu wyborczego 2 lipca miała słownie znieważyć Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Sąd Apelacyjny w Poznaniu uniewinnił Wiktorię od zarzutu znieważenia Prezydenta.

Wracamy do sprawy Wiktorii, która podczas wiecu wyborczego 2 lipca miała słownie znieważyć Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Z tego zajścia powstało nagranie, którym zajęła się Policja, następnie Nowosolscy Policjanci przybyli do miejsca pracy nowosolanki i zabrali ją na przesłuchanie, rzekomo w charakterze świadka. Na komendzie usłyszała jednak zarzuty.

W lutym tego roku Zielonogórski Sąd Okręgowy wydał postanowienie, w którym uznał, że zatrzymanie przez nowosolską policję Wiktorii K. było nielegalne i bezpodstawne. Przyznano również 20-latce odszkodowanie. W sprawie toczyło się jeszcze jedno postępowanie w kwestii samego rzekomego znieważenia.

– Po 1,5 roku, po nielegalnym zatrzymaniu, po nagonce medialnej, po długim procesie, w 40-tą rocznice ogłoszenia stanu wojennego, Niezawisły i Niezależny Sąd Apelacyjny w Poznaniu, na skutek mojej apelacji, UNIEWINNIŁ Wiktorię od zarzutu znieważenia Prezydenta RP Andrzeja Dudy w czasie wiecu wyborczego w Nowej Soli w 2020 r.! Warto jest walczyć do końca… – napisał mec. Robert Kornalewicz – obrońca kobiety.

fot. mec. Robert Kornalewicz


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
3.8 ° C
4.4 °
3.4 °
91 %
2.9kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
0 °
sob.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE