sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieSłaby początek rundy i porażka Tęczy

Słaby początek rundy i porażka Tęczy

W niedzielę – 19 marca – Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie rozegrała pierwszy mecz rundy rewanżowej w Jako klasie okręgowej (grupa Zielona Góra). Przegrała na wyjeździe z Błękitnymi Ołobok (4:1).

Trudny rywal na ciężkim terenie na wznowienie rozgrywek dla Tęczy, ale kibice Multicolores spodziewali się innego spotkania. Już od 5 minuty to Błękitni Ołobok wyszli na prowadzenie, a po 10 minutach mogło być już 2:0, ale gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. W 24 minucie Błękitni wywalczyli kolejną „jedenastkę” i znów nie zamienili jej na bramkę. Tęcza jednak z tego nie skorzystała i w końcu piłka drugi raz wylądowała w siatce ich bramki w 41 minucie. Wynik 2:0 utrzymał się do przerwy.

Tęcza lepiej zaczęła drugą odsłonę spotkania. W 56 minucie sędzia podyktował rzut karny – tym razem dla gości. Radosław Rakociński pokazał jak się wykorzystuje „jedenastki” i było już 2:1. Wydawało się, że Tęcza pójdzie za ciosem, ale plany zostały pokrzyżowane przez czerwoną kartkę, którą obejrzał Mateusz Duchnowski w 64 minucie (druga żółta kartka) i krośnianie kończyli mecz w 10-tkę. W końcówce zabrakło już sił osłabionym przyjezdnym. W 83 minucie padła bramka na 3:1, dwie minuty później było już 4:1 i takim wynikiem zakończył się mecz.

Po tej porażce Tęcza spadła na 3. miejsce w tabeli Jako klasy okręgowej (grupa Zielona Góra), oddając drugą pozycję (na koniec sezonu premiującą awansem do IV ligi) dla Błękitnych Ołobok. Błękitni mają teraz 32 punkty, Tęcza – 30 punktów, a lider okręgówki – Stal Jasień – 35 punktów i jeden mecz rozegrany mniej.

Kolejne spotkanie Tęcza zagra również na wyjeździe – z Victorią Szczaniec, znajdującą się na 5. miejscu z dorobkiem 29 punktów.