wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieŚlubowanie w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim

Ślubowanie w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim

27 nowych funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej złożyło rotę ślubowania.

W przededniu narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej 27 nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej, w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej i zaproszonych gości, ślubowało (…) stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej (…). Ślubowanie przyjął Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Michalski.

Gen. bryg. SG Tomasz Michalski powitał młodych funkcjonariuszy w szeregach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Pogratulował im również pozytywnego zakończenie procesu rekrutacji. Podkreślił znaczenie słów złożonej przez nowych funkcjonariuszy roty ślubowania i przypomniał co ono oznacza podczas pełnienia służby i wykonywania obowiązków służbowych.

Komendant NoOSG zaznaczył także, że służba w Straży Granicznej zobowiązuje do wielu wyrzeczeń, ale daje także ogromną satysfakcję i szansę na osobisty rozwój. Wyraził również nadzieję, że zdobywanie wiedzy oraz zgłębianie codziennej służby przyniesie młodym adeptom zawodową satysfakcję. Zaznaczył także, że funkcjonariusze podejmują obecnie służbę w niełatwym okresie, okresie zwiększonej presji migracyjnej, pandemii, a także w czasie różnolitych opinii na temat realizowanych przez naszą formacje zadań służbowych.

Zwrócił także uwagę, że podstawowym i najważniejszym zadaniem Straży Granicznej jest służba Narodowi Polskiemu,  stanie na straży niepodległości i suwerenności Państwa polskiego oraz ochrona nienaruszalności granicy państwowej.

W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza NoOSG oraz rodziny ślubujących funkcjonariuszy.  

Nowi funkcjonariusze pomyślnie przeszli przez całą procedurę kwalifikacyjną. Zostali wyłonieni spośród kilkuset kandydatów, którzy złożyli dokumenty. Zanim założyli mundur, wszyscy musieli przystąpić do testów psychologicznych, badania na wariografie, sprawdzenia wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną.

Od początku 2022 roku służbę w NoOSG rozpoczęło 70 funkcjonariuszy. W 2023 roku na nowych funkcjonariuszy czeka 95 miejsc.

Wśród nowych funkcjonariuszy jest 9 kobiet i 18 mężczyzn. Od przyszłego tygodnia grupa 27 funkcjonariuszy rozpocznie szkolenie podstawowe oraz bezpośrednio po nim szkolenie podoficerskie w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Po ukończeniu szkolenia, w stopniu kaprala Straży Granicznej rozpoczną służbę w jednej z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
0.9 ° C
0.9 °
-0.1 °
75 %
5.5kmh
81 %
wt.
6 °
śr.
6 °
czw.
18 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE