piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDwie nowe łodzie przekazane dla PZW w Krośnie Odrzańskim

Dwie nowe łodzie przekazane dla PZW w Krośnie Odrzańskim

W czwartek (10 listopada) odbyła się konferencja prasowa w stanicy Polskiego Związku Wędkarskiego, okręg Zielona Góra w Krośnie Odrzańskim. Podczas niej przekazano dwie nowe łodzie dla PZW.

W czwartkowej konferencji prasowej udział wzięli Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbieta Anna Polak, wiceprezes PZW okręg Zielona Góra – Zdzisław Kowalski, dyrektor biura PZW okręg Zielona Góra – Beata Gacek, burmistrz Krosna Odrzańskiego – Marek Cebula oraz przedstawiciele straży rybackiej oraz miejskiej. Podczas konferencji doszło do przekazania dwóch nowych, aluminiowych łodzi rybackich, przeznaczonych do zarybiania.

– Samorząd województwa lubuskiego aktywnie współpracuje z PZW. W związku z ostatnią straszną katastrofą ekologiczną na Odrze pracujemy jeszcze intensywniej – powiedziała marszałek Polak. – Dzisiaj tworzymy most solidarności między województwem lubuskim a pomorskim. Bardzo dziękuję Marszałkowi Województwa Pomorskiego, Mieczysławowi Strukowi za przekazanie środków finansowych (145 tys. zł) na zakup łodzi.

Pomógł nie tylko Marszałek Województwa Pomorskiego, ale również samorząd miasta Sopot, który przekazał 30 tys. zł na zakup wspomnianych dwóch łodzi.

– To sprzęt nowoczesny, specjalistyczne i myślę, że będzie dobrze służył wędkarzom z naszego regionu – dodała Elżbieta Anna Polak. – Miejmy nadzieję, że już tak wielkiej klęski na Odrze nie będzie.

Marszałek Województwa Lubuskiego w kwestii katastrofy ekologicznej na Odrze wspomniała, że powołany został ponadregionalny zespół ekspertów (z woj. lubuskiego, opolskiego, dolnośląskiego i zachodnio-pomorskiego), który pracuje nad diagnozą związaną z ekosystemem Odry.

– Chciałem serdecznie podziękować za wsparcie PZW – mówił Z. Kowalski. – Sytuacja w związku jest trudna, jeśli chodzi o sprzęt, bo możemy go zakupić tylko w ramach składek. Dlatego taka pomoc w postaci łodzi wysokiej klasy jest bardzo duża i sami nie bylibyśmy w stanie ich zakupić. Jest to sprzęt, który nam się przyda. Nie tylko w sytuacji zagrożenia, ale na co dzień.

– To chwila radosna, bo to ogromny gest pięknej solidarności samorządowej – podkreślał burmistrz Marek Cebula. – Pamiętajmy jednak, co było przyczyną, że dziś świętujemy przekazanie sprzętu. To była katastrofa na Odrze. Jesteśmy po ogromnych doświadczeniach, ale mam pełną świadomość, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jeśli chodzi o działania polskiego rządu, na Odrze niewiele się zmieniło. Jestem przekonany, że za kilka lub kilkanaście miesięcy będziemy musieli korzystać z tego sprzętu, w kwestii bezpieczeństwa naszej rzeki. Chcę zwrócić uwagę, że oczekujemy działań Państwa Polskiego w sprawie Odry. Wkrótce nadejdzie kolejne lato i znów będziemy świadkami niskiego stanu rzeki oraz ścieków płynących jej nurtem…


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
29.6 ° C
29.9 °
27.8 °
40 %
3.9kmh
71 %
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE