wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieSpacer po "Wzgórzach Mejzy" i teledysk pt. "Brawo PIS"

Spacer po „Wzgórzach Mejzy” i teledysk pt. „Brawo PIS”

Pod koniec minionego tygodnia mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i okolic zebrali się koło napisu „Sorry za Mejzę”, aby urządzić spacer i… nagrać teledysk pt. „Brawo PIS”.

Przypomnijmy, że na początku stycznia w okolicach Gostchorza powstał potężny napis „Sorry za Mejzę”. Część mieszkańców pokazała w ten sposób, że wstydzi się tego, co poseł na Sejm i były wiceminister sportu – Łukasz Mejza – wyrabia na wysokich szczeblach rządowych. Nawiązywali nie tylko do ostatnich afer, które wykryli dziennikarze Szymon Jadczak i Mateusz Ratajczak z Wirtualnej Polski, ale samą postawę Mejzy, który miał być Bezpartyjnym Samorządowcem, a patrząc na decyzje jakie podejmuje, takim samorządowcem nie jest…

Na samym stworzeniu napisu i nagraniu jednego filmu się nie skończyło. W piątek – 14 stycznia – mieszkańcy zebrali się ponownie na „Wzgórzach Mejzy” – jak sami je nazwali – i nagrali… teledysk pt. „Brawo PIS”.

Jednym z głównych pomysłodawców oraz koordynatorów obu akcji (czyli przygotowania napisu oraz spaceru na „Wzgórzach Mejzy”) jest Piotr Gałęski pochodzący z Krosna Odrzańskiego. Jak sam jednak przyznaje, ostatnie przedsięwzięcie mogło być bardziej widowiskowe.

– Wstępnie planowaliśmy, aby wszyscy obecni stworzyli obrys napisu „Sorry za Mejzę” i oświetlili go przy pomocy latarek, ale żeby to wykonać, musiałoby się pojawić ok. 600 osób – opowiada P. Gałęski.

A ile osób było tego dnia przy napisie? Ponad setka. – I tak była to spora liczba, jak na warunki pogodowe, które panowały tamtego wieczoru – dodaje P. Gałęski. – A samo spotkanie, to była forma zabawy. Leciała muzyka, było ognisko.

W tekście piosenki jednak nie ma żadnego zdania o Mejzie. – To prawda. Napis miał to w pewien sposób rekompensować – śmieje się pan Piotr. – Jednak teledysk miał przede wszystkim pokazać nasze poglądy na obecną sytuację w kraju.

Poniżej teledysk „Brawo PIS”:

Teledysk „Brawo PIS”, w którym brali udział mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i okolic.

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
2.2 ° C
2.7 °
1.6 °
98 %
2.9kmh
100 %
wt.
2 °
śr.
3 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE