poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieWyborcy pamiętają. Przepraszają za Mejzę

Wyborcy pamiętają. Przepraszają za Mejzę

W ostatnich miesiącach było głośno o Pośle na Sejm RP Łukasz Mejza. Przypomnijmy, że w grudniu, przed Świętami Bożego Narodzenia złożył dymisję ze stanowiska Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Ta decyzja wiązała się z wieloma publikacjami prasowymi na temat działalności Mejzy (głównie autorstwa Szymon Jadczak dziennikarz i Mateusza Ratajczaka z Wirtualna Polska), w których padały zarzuty o próbę oszustwa rodzin nieuleczalnie chorych dzieci oraz nieprawidłowości w pozyskanych dotacjach na swoją firmę.

W nowym roku w sieci pojawił się krótki, minutowy film autorstwa firmy A.P.E.Music z Marcinowic. Produkcja nosi tytuł „Sorry za Mejzę”. Na nim oglądamy ujęcia z Krosno Odrzańskie, a na końcu widzimy zdjęcia z terenu w okolicach Gostchorza, gdzie został ułożony wielki napis „Sorry za Mejzę”.

„Trochę wstydzimy się, że nasza ziemia, nasza mała ojczyzna wydała na świat i wpuściła na salony wielkiej polityki, która mówiła, głośno nawet krzyczała: „Polsko, oto nadchodzę! Oto ja!”. Wydawałoby się, że rycerz na białym koniu, cały w bieli, a jednak trochę ubabrany, trochę umorusany. Wybacz Polsko. Sorry za Mejzę” – mówi lektor w filmie.

Warto jednak wspomnieć, że Łukasz Mejza nie jest mocno związany z Krosnem Odrzańskim. Pochodzi z Łagowa w gminie Dąbie. W naszym mieście uczęszczał tylko do gimnazjum. Widocznie jednak przekonał część wyborców do siebie, którzy teraz czują się w obowiązku, aby „przeprosić za Mejzę”.

Fot. a.p.e.music

_______

🔥Chcesz, abyśmy dodali twój news?

e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?

e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
4.8 ° C
4.9 °
2.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE