wtorek, 29 listopada, 2022

Remont dworca wstrzymany

PKP zerwało umowę z obecnym wykonawcą prac remontowych na świebodzińskim dworcu. Zostanie w drodze przetargu wyłoniona nowa firma, która dokończy remont.

Firma KWK Construction – wykonawca prac budowlanych na świebodzińskim dworcu została wyrzucona z placu budowy. PKP S.A. zerwało umowę zawartą z bydgoską spółką z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. W pobliżu prowadzonych prac dochodziło do awarii na sieci wodno-kanalizacyjnej, które zdaniem pracowników ZWKiUK Sp z oo wynikały z braku odpowiedniego zabezpieczenia wodociągu.

Termin zakończenia inwestycji planowano na drugą połowę 2022 roku w obecnej sytuacji remont dokończy inna firma, która zostanie wyłoniona w drodze przetargu. Łączny koszt całej inwestycji to około 11 mln złotych brutto. Zakres przebudowy obejmuje pochodzący z 1872 roku dworzec, budynki towarzyszące i sąsiadujący z nimi teren.

Dawny szalet po adaptacji będzie pełnił rolę wiaty śmietnikowej, natomiast budynek gospodarczy – wiaty rowerowej. Przed dworcem zostanie ułożona nowa nawierzchnia z kostki kamiennej. Planowane są również montaż elementów małej architektury (ławki, oświetlenie, kosze) oraz uporządkowanie zieleni.

grafika: PKP


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
1.8 ° C
3.2 °
1.8 °
86 %
2.6kmh
100 %
wt.
2 °
śr.
4 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE