sobota, 3 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryPierwsze mandaty wystawione

Pierwsze mandaty wystawione

Żarscy funkcjonariusze wystawili już mandaty w zgodnie z nowymi przepisami. Kierowcy, którzy nagminnie łamią przepisy muszą liczyć się ze znacznie większymi kwotami mandatów.

Nowe regulacje prawne, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach weszły w życie już 1 stycznia. Policjanci z żarskiej komendy wystawili już pierwsze wysokie mandaty według nowego taryfikatora za wykroczenia w ruchu drogowym.

W niedzielę dwie osoby zostały ukarane za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym-kolizję -mandatami w wysokości 1500 złotych, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 31 km/h mandatem karnym w wysokości 800 złotych. We wtorek dwie osoby ukarane zostały mandatami w kwotach po 1500 złotych, za prowadzenie pojazdu pomimo braku dopuszczenia go do ruchu.

Nowy taryfikator mocno uderza także w pijanych kierowców. Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu – mandat w wysokości 2,5 tys. zł.

fot. Lubuska Policja


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
-0 °
-1.1 °
94 %
2.2kmh
92 %
niedz.
5 °
pon.
5 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE