poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img

400% więcej za gaz

Od 300 do 400 procent więcej będą musieli zapłacić przedsiębiorcy i instytucje za gaz. Za podwyżki odpowiadają wysokie ceny na rynku, inflacja i dostawcy z Rosji. Tymczasem rząd PiS postanowił obwinić… opozycję.

– Skandaliczne jest to, że zrzucają całą winę na Tuska i Platformę Obywatelską. Skala kłamstw, jaki lansuje Kaczyński i jego partia jest przeogromna. Przypomnę, że rządzą w Polsce od 6 lat. Proszę sobie wyobrazić, że 50 mld zł z emisji CO2, zostały przejedzone zamiast pójść na modernizację polskiej energetyki – mówił podczas konferencji prasowej Waldemar Sługocki – Poseł RP

Przewodniczący Platforma Obywatelska Lubuskie tłumaczył, że PiS zniszczył wcześniej miks energetyczny i wymienił tutaj ustawę poseł Anny Zalewskiej, która prawie całkowicie zlikwidowała inwestycję w energię wiatrową w Polsce, a obecne przepisy mocno ograniczają opłacalność paneli fotowoltaicznych.

– Przeszkadzała ciepła woda w kranie, teraz przeszkadza ciepłe mieszkanie. Najwyraźniej opozycja jest winna tego, że nasze rozwiązania w tym ustawa energetyczna leżą w zamrażarce u Marszałek Sejmu. W 2009 był kryzys, ale wtedy byliśmy brani za wzór. Dzisiaj jesteśmy w ogonie Europy. – mówił z kolej Poseł na Sejm RP Katarzyna Osos.

Przykładem lokalnym jest płatność za gaz w szpitalnej pralni. Dane te przekazał na konferencji Sebastian Ciemnoczołowski, szef Klub Radnych Koalicja Obywatelska – Sejmik Lubuski.

– Wielka drożyzna związana z Wielkim Nieładem dotknęła również Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. W lipcu za rachunek za pralnie zapłaciliśmy 33 676,24 zł, w listopadzie było to już 88 839 zł, a przewidywania na styczeń to 177 000 zł. Wzrost pięciokrotny. – mówił Ciemnoczołowski.

Trudna sytuacja dotyka nie tylko instytucje i urzędy, ale także drobnych przedsiębiorców. Radni miejscy Radny Dariusz Jacek Legutowski oraz Marcin Pabierowski mówili, że wzrost cen za energię oraz gaz przekłada się na wzrost cen. Rok do roku żywność podrożała o 30%. Przedsiębiorcy mieli otrzymać nowe taryfy energetyczne w Wigilię – 24 grudnia. Wzrost był blisko siedmiokrotny. – Najwyraźniej jak jest zima to musi być zimno – przytaczali znany z filmu „Miś” fragment.

– Do tego szanowni Państwo to za rządów Prawa i Sprawiedliwości blisko trzykrotnie wzrósł import węgla z Rosji. Opieranie gospodarki na węglu z bardzo przestarzałą infrastrukturą jest bardzo ryzykowne. Dzisiaj należy dywersyfikować źródła, a nie kłócić się z całym światem – tłumaczył Sługocki.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?

e-mail: wiadomosci@smartpress.pl


✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?

e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
18.4 ° C
18.4 °
17.3 °
72 %
1.8kmh
63 %
pon.
18 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
25 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE