czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieSportowe inwestycje w Krośnie Odrzańskim

Sportowe inwestycje w Krośnie Odrzańskim

Jak informuje oficjalna strona Ośrodka Sportu i Rekreacji w mediach społecznościowych pozyskane zostały środki zewnętrzne na sportowe inwestycje na terenie gminy Krosno Odrzańskie. Co zostanie wykonane? Sprawdziliśmy.

W ramach przedsięwzięcia „Rozwój ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej” przy Hali Sportowo-Widowiskowej powstanie drugie boisko do siatkówki plażowej. Koszt zadania to 88 094 zł. Sto procent środków udało się pozyskać w ramach projektu złożonego do Lokalnej Grupy Działania Zielone Światło, a same fundusze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dzięki temu, że powstanie drugie boisko, będziemy mieli możliwość organizowania turniejów. Zadanie planujemy wykonać jeszcze w tym roku, ale wiele zależy od pogody. Gdyby się to nie udało to najpóźniej nowe boisko będzie gotowe na wiosnę. Co istotne będzie posiadało również piłko-chwyty – mówi w rozmowie z nami Tomasz Struk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wcześniej OSiR pozyskał również pieniądze na remont pomostu w Łochowicach. Zadanie to zacznie realizować jesienią. Układ się nie zmieni, ale za to zostaną wymienione deski. Budżet na te inwestycje to 175 tys. zł, z czego 75 tys. zł pozyskano w ramach Programu Inwestycyjnego pn. „Lubuska Baza Turystyczna” ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

Środki finansowe pozyskała również MKS Tęcza Krosno Odrzańskie na piłkarski plac zabaw. Kwota również robi wrażenie, bo to dokładnie 100 tys. zł i tutaj również jest 100% dofinansowania. W ramach projektu zakupione zostaną trenażery głównie do treningu celności.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
13.8 ° C
14.3 °
13.8 °
98 %
2.1kmh
40 %
czw.
24 °
pt.
31 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE