czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieStarosta Garczyński: Historyczna inwestycja w szpitalu

Starosta Garczyński: Historyczna inwestycja w szpitalu

W poniedziałek – 9 stycznia – w łączniku budynków szpitala ZCM w Krośnie Odrzańskim podpisana została umowa między Powiatem Krośnieńskim a firmą Megant na wykonanie termomodernizacji budynku.

Długo czekaliśmy na ten moment, ale w końcu ruszamy. Pełna termomodernizacja budynków, w których mieszczą się odział wewnętrzny, izba przyjęć i ratownictwo medyczne – powiedział w rozmowie z nami starosta Grzegorz Garczyński.

W podpisaniu umowy udział wzięli: wicestarosta Ryszard Zakrzewski, członek zarządu Powiatu Krośnieńskiego Tomasz Miechowicz, przedstawiciel firmy Megant Bartosz Łubań oraz prezes Zachodniego Centrum Medycznego Jolanta Siwicka.

– Zakres robót obejmuje wykonanie nowych izolacji przeciwwilgociowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę pokrycia dachowego, ocieplenie ścian, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę oświetlenia na LED-owe, wykonanie podjazdów dla niepełnosprawnych, wykonanie opaski wokół budynku – wymieniał wicestarosta Zakrzewski.

Koszt projektu wynosi prawie 4 mln zł (dokładnie – 3 989 289,66 zł). Jest on realizowany przy wsparciu Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace budowlane wykona przedsiębiorstwo wielobranżowe Megant. Mają one zostać zrealizowane do końca drugiego kwartału 2023 r.

To zaledwie kilka miesięcy, ale przedstawiciel wykonawcy Bartosz Łubań wyraził nadzieję, że uda się dotrzymać terminu zapisanego w umowie.

Starosta Grzegorz Garczyński zwrócił uwagę na kwestie związane z przyszłymi oszczędnościami w ramach tej inwestycji. – W kontekście rosnących cen energii elektrycznej i gazu, to termomodernizacja oraz instalacja paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła pozwoli na zmniejszenie kosztów utrzymania szpitala – mówił.

– W miesiącach zimowych miesięcznie wydajemy na ogrzewanie szpitala około 100 000 zł – mówiła prezes ZCM Jolanta Siwicka. – Po tej inwestycji będziemy w stanie zaoszczędzić i przeznaczyć te pieniądze na podniesienie jakości świadczonych usług lub standardu pobytu pacjenta.

– Życzę wykonawcy, aby ceny się nie „rozpędzały”, żeby inflacja tak nie szalała, aby mógł on bez większych przeszkód zrealizować inwestycję – dodał Tomasz Miechowicz

Przypomnijmy, że wkrótce ruszy również rozbudowa szpitala na potrzeby instalacji Tomografu komputerowego, który powinien już służyć pacjentom pod koniec bieżącego roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
13.8 ° C
14.3 °
13.8 °
98 %
2.1kmh
40 %
czw.
24 °
pt.
31 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE