środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieStrażak OSP Wężyska ma swoją protezę. Rodzina i strażacy dziękują za pomoc

Strażak OSP Wężyska ma swoją protezę. Rodzina i strażacy dziękują za pomoc

Kilka dni temu pisaliśmy o zbiórce dla druha Zenona Grubizna z OSP Wężyska na protezę. Ta już została zakupiona dla strażaka!

Zenon Grubizna jest członkiem OSP Wężyska oraz wieloletnim funkcjonariuszem w strukturach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim. Jako strażak pomagał ludziom od około 40 lat, podczas służby narażając swoje życie i zdrowie dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. W wyniku poważnej choroby Z. Grubizna musiał mieć amputowaną nogę. Koledzy ze straży pożarnej postanowili mu pomóc w zbiórce pieniędzy na protezę.

OSP Wężyska poinformowała, że Z. Grubizna ma już protezę kończyny i wystosowała podziękowanie dla jednostek i członków OSP, funkcjonariuszy PSP oraz wszystkich osób prywatnych, które wsparły strażaka. Dodatkowe podziękowania przekazano na ręce Zespołu Parafialnego „Caritas” w Chlebowie, który koordynował akcję charytatywną.

Oto treść podziękowań, w których dowiadujemy się, że dzięki zbiórce udało się zebrać połowę potrzebnych środków na protezę. Pozostałą część pokryła rodzina Z. Grubizny.

„Zarząd OSP w Wężyskach w imieniu własnym oraz druha Zenona pragnie podziękować wszystkim, którzy wsparli zbiórkę środków na zakup protezy. Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować, że w tak krótkim czasie udało się zgromadzić niemal połowę kwoty na wykonanie protezy kończyny. Druh Zenon już odebrał wykonaną protezę, a brakująca kwota ze środków własnych zostanie pokryta przez rodzinę. Rodzina i my tym podziękowaniem chcemy poinformować, że ten wspaniały prezent na Święta Bożego Narodzenia pozwala na zakończenie apelu o wsparcie i pomoc dla Zenka. Przed Zenkiem teraz nauka przystosowania się do tego wyzwania i rehabilitacja.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
-1.3 ° C
-0.2 °
-1.8 °
78 %
4.6kmh
100 %
śr.
0 °
czw.
0 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE