niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTęcza dziękuje posłowi Łukaszowi Mejzie

Tęcza dziękuje posłowi Łukaszowi Mejzie

Turniej Street Soccer rozgrywany 2 maja okazał się sukcesem. Wspaniałe boiska przed halą sportowo-widowiskową cieszyły kibiców oraz graczy. Teraz okazuje się, że MKS Tęcza Krosno Odrzańskie, czyli organizator dziękują za wsparcie… Łukaszowi Mejzie.

MKS Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie pragnie podziękować Panu posłowi Łukasz Mejza za okazane wsparcie i pomoc przy pozyskaniu środków finansowych, które w głównej mierze przyczyniły się do zorganizowania pierwszej edycji turnieju Street Soccera. – czytamy na oficjalnym profilu piłkarskiego klubu.

To wystarczyło, aby pod postem posypała się krytyka. Przypomnijmy, że Poseł na Sejm Łukasz Mejza był bohaterem kilku skandali, które opublikowała Wirtualna Polska. Chodziło m.in. o nieprawidłowości w rozliczeniu dotacji firmy posła, czy promowaniu wśród chorych dzieci niezatwierdzonych metod leczniczych.

(…) Ten gościu (dop. red. – Łukasz Mejza) już się wystarczająco angażował w „organizację turniejów dla dzieci” które myślały, że jest ich ostatnią szansą na przeżycie. Proponuję bardziej rozważnie dobierać tego typu partnerów – pisze Pan Andrzej.

Ogólnie to słabo to wygląda. Tzw. „strzał w kolano” pisząc delikatnie. Człowiek, który swoim zachowaniem złamał wiele „serc” teraz dostaje od naszego rodzimego klubu podziękowania jakby wyłożył kasę ze swojego portfela ! Jak można dziękować tak podłej osobie za to, że oddała część naszych podatków? Przepraszam, z kapelusza je wziął? (..) Uważam, że jak już Ministerstwo pomogło czy tam „dało” to mogliście darować sobie imienne podziękowania – zwłaszcza takiej osobie. Po prostu nie wypada… – pisze z kolei Michał.

Tego typu komentarzy jest więcej. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z prezesem klubu Tomaszem Walczakiem. Zapytaliśmy o zaangażowanie w turniej pana Posła Łukasza Mejzy. Okazało się, że Pan poseł wskazał jednemu z członków zarządu konkretny program, z którego MKS Tęcza mógł skorzystać przy organizacji turnieju, a były to środki z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Gdy zapytaliśmy, dlaczego informacja o podziękowaniach wzbudziła jego zdaniem takie emocje, odpisał:

Dla mnie liczy się jedynie dobro klubu i jego stabilne funkcjonowanie. Nie będę się zastanawiał nad reakcjami, ale serdecznie zapraszam wszystkich, wstrząśniętych tym tematem do pomocy w formie wolontariatu przy organizacji kolejnych wydarzeń organizowanych przez MKS Tęcza. Zapraszam również darczyńców oraz osoby, które pomogą nam w zrealizowaniu kolejnych planów sportowych klubu. – napisał prezes Walczak.

Do sprawy odniósł się również wieloletni działacz sportowy i radny Bartosz Zaborowicz

– Ta sytuacja jest bulwersująca ze względu na oskarżenia, które ciążą na Panu Łukaszu Mejzie i nie są wyjaśnione. Łączenie tak skompromitowanego polityka z największym piłkarskim klubem w gminie Krosno Odrzańskie to zakrawa na skandal. Nie wyobrażam sobie jak działacze Tęczy mogą połączyć osobę Łukasza Mejzy z wychowaniem i szkoleniem dzieci i młodzieży – skomentował w rozmowie z nami przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim.

Pozostaje pytanie, czy samo wskazanie możliwości skorzystania z programu ministerialnego zasługuje na post z oficjalnymi podziękowaniami od klubu. Zapewne takie informacje można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
93 %
2kmh
100 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
25 °
czw.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE