czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTęcza podtrzyma dobrą passę?

Tęcza podtrzyma dobrą passę?

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie zmierzy się w niedzielę – 24 kwietnia, na własnym stadionie z Pogonią Wschowa.

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie odbiła się trochę po kiepskim początku rundy wiosennej w zielonogórskiej klasie okręgowej. Po serii meczów bez zwycięstwa udało się wygrać dwa spotkania z rzędu. Do tego krośnianie dorzucili wygraną w ćwierćfinale lubuskiego Pucharu Polski. Tęcza dopiero w dogrywce wywalczyła awans do półfinału.

Czas na powrót do ligowego grania. Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie zmierzy się z Pogonią Wschowa. Krośnianie znów będą faworytami w meczu. Wcześniej radzili sobie z tym tytułem. Jak będzie teraz? Przyjrzyjmy się rywalowi Multicolores.

Pogoń Wschowa zajmuje obecnie 14 miejsce w Jako klasie okręgowej – grupa Zielona Góra. W 20 kolejkach uzbierali zaledwie 11 punktów. Udało im się wygrać tylko 3 mecze oraz zremisować dwa, pozostałe przegrali. Do tego zawodnicy ze Wschowy nie strzelają zbyt wielu bramek. Zdobyli ich 16 – najgorszy wynik w lidze. Stracili aż 55.

Jak na drużynę z dolnej części tabeli Pogoń Wschowa ma niezły start rundy rewanżowej. Z trzech zwycięstw, które udało im się zanotować w tym sezonie, dwa razy wygrali w 2022 roku. Poza tym przegrali dwa spotkania i zremisowali raz.

W pierwszym spotkaniu Tęczy i Pogoni w tym sezonie górą byli krośnianie. Na wyjeździe wygrali 1:3. To Pogoń objęła prowadzenie pod koniec pierwszej połowy (41 minuta). Długo się jednak z niego nie cieszyli, bo dosłownie minutę później Marcin Piec doprowadził do remisu. Do przerwy wynik utrzymał się, a w drugiej połowie Multicolores naciskali na zawodników Pogoni i w 62 minucie objęli prowadzenie po bramce Kamila Adamowa. W 66 minucie Marcin Piec zaliczył dublet i ustalił wynik spotkania na 1:3.

Spotkanie Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie vs Pogoń Wschowa odbędzie się w niedzielę – 24 kwietnia – na stadonie OSiR w Krośnie Odrzańskim. Start o godz. 17.00.