wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTomograf w tym roku w szpitalu?

Tomograf w tym roku w szpitalu?

Jedną z największych inwestycji Zachodniego Centrum Medycznego w Krośnie Odrzańskim w tym roku będzie zakup tomografu.

O planowanym zakupie tomografu w krośnieńskim szpitalu ostatnio informowaliśmy w październiku zeszłego roku. Wówczas Powiat Krośnieński potwierdził, że pozyskał prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych na pozyskanie sprzętu oraz przygotowanie dla niego zaplecza.

– Przypomnę, że w ciągu 3 lat przywróciliśmy szpitalowi pogotowie ratunkowe, zakupiliśmy 4 nowe karetki, otworzyliśmy oddział wewnętrzny, uruchomiliśmy rehabilitację ambulatoryjną w Gubinie. Systematycznie doposażamy szpital w sprzęt, chociażby nowy rentgen. Szpital zmienia się na naszych oczach – powiedział wtedy starosta Grzegorz Garczyński.

Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową. – Program funkcjonalno-użytkowy ma być gotowy w marcu – informuje starosta Grzegorz Garczyński. – Na jego podstawie zostanie ogłoszony przetarg, na podstawie którego zostanie zakupiony i dostarczony sprzęt. Do połowy maja przetarg musi zostać rozstrzygnięty.

Zmodernizowany zostanie także budynek, w którym mieści się Zakład Diagnostyki Obrazowej, gdzie mieści się m.in. rentgen. – Brakuje tam jednak miejsca, dlatego planujemy rozbudowę oraz instalację łącznika, który pozwoli przedostać się z głównego budynku do obiektu diagnostycznego – dodaje Garczyński.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
10.9 ° C
12.1 °
10.9 °
63 %
2.1kmh
99 %
wt.
21 °
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
19 °
sob.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE