wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTragiczne warunki dla psów. Zwierzęta zostały odebrane

Tragiczne warunki dla psów. Zwierzęta zostały odebrane

W Dobrosułowiu (gmina Bytnica) interweniował Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Krośnie Odrzańskim, w asyście policji oraz OTOZ Animals. W jednym z gospodarstw kilkanaście psów przebywało w tragicznych warunkach…

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Krośnie Odrzańskim został powiadomiony przez jednego z sąsiadów o tym, że w Dobrosułowiu, na jednej z posesji, przebywa kilkanaście psów, które pozostały bez opieki – właścicieli miało nie być na miejscu przez około 10 dni.

Jak się okazało, brak właścicieli to było najmniejsze zmartwienie. Psy musiały być zaniedbywane od dłuższego czasu. W środę (18 stycznia) na miejscu pojawili się przedstawiciele krośnieńskiej weterynarii w asyście policji, a także pracowników OTOZ Animals Zielona Góra. To co zobaczyli trudno opisać…

Część psów biegała po podwórku, reszta znajdowała się w domu, w którym panowały fatalne warunki. Podłoga była wręcz zaścielona psimi odchodami, a w powietrzu unosił się zapach moczu. Zwierzęta były wychudzone i zapchlone, z problemami skórnymi i przerośniętymi pazurami. Jak informuje Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krośnie Odrzańskim, doszło do poważnego zaniedbania psów.

– Fetor jaki wydobywał się z domu był nie do opisania – mówią przedstawiciele OTOZ Animals Zielona Góra. – W domu wszędzie, na każdej powierzchni, znajdowały się fekalia oraz mocz.

Zdecydowano się zabrać psy, jednak osoby interweniujące w Dobrosułowiu nie były też przygotowane na transport takiej liczby zwierząt. Udało się zabrać 11 czworonogów, zostawiono cztery, które docelowo mają zostać odebrane.

– Szukamy dla nich domów stałych lub chociażby tymczasowych, ponieważ nie mamy tylu miejsc w pomieszczeniach ogrzewanych, a psów w tym stanie nie możemy umieścić w zewnętrznych kojcach – czytamy na profilu FB OTOZ Animals Zielona Góra. – Błagamy Was o pomoc, sami nie damy rady finansowo udźwignąć opieki nad tyloma zaniedbanymi psami. Pamiętajcie, że dla nas każda złotówka jest na wagę złota!

Poniżej podajemy jak można wspomóc OTOZ Animals Zielona Góra:

PKO BP 63 1020 5402 0000 0402 0461 7579 tytułem „Interwencja”
PayPal: otoz.zgora@gmail.com
BLIK na nr: 577-466-576
Jeśli chcesz podarować psom dom tymczasowy lub stały – nr tel. 577 466 576


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
3.8 ° C
3.8 °
3.8 °
78 %
3kmh
93 %
wt.
6 °
śr.
9 °
czw.
6 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE