niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTymczasowy most na Odrze powstanie w tym roku

Tymczasowy most na Odrze powstanie w tym roku

Dopytaliśmy w Wodach Polskich o zadanie związane z podniesieniem zabytkowego mostu na Odrze. Tymczasowa przeprawa ma powstać w tym roku.

Ponad rok już minął odkąd podpisano umowę z firmą Strabag, która będzie odpowiedzialna za podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim. Przeprawa ma zostać wyremontowana oraz wzniesiona na pułap 5,2 metra. Koszt tego zadana to ok. 72 mln zł.

Jak informował podczas uroczystego podpisania umowy Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, celem inwestycji jest podniesienie klasy żeglowności do piątej.

Zanim jednak dojdzie do podniesienia mostu zabytkowego, w planach jest instalacja przeprawy tymczasowej na Odrze. Ta wciąż nie powstała. Postanowiliśmy zaktualizować informacje w sprawie tej inwestycji i wysłaliśmy zapytanie do Wód Polskich.

– W ramach inwestycji Wód Polskich pod nazwą „Przebudowa mostu drogowego w Krośnie Odrzańskim wraz z drogami dojazdowymi” wykonawca – firma Strabag – prowadzi obecnie prace sieciowe, między innymi polegające na wykonaniu przewiertu pod dnem rzeki Odry, którym poprowadzony zostanie wodociąg – informuje Jarosław Garbacz, rzecznik prasowy Wód Polskich.

Jak dodaje, zgodnie z aktualnym harmonogramem wykonanie tymczasowego obiektu mostowego i przełożenie ruchu na tę przeprawę powinno potrwać do sierpnia.

Wraz z podniesieniem mostu planowana jest również przebudowa skrzyżowania na rondo, łączące ulice Bolesława Chrobrego, Trakt Książęcy, Nadodrzańską i Podgórną. – Rozpoczęcie przebudowy obecnego skrzyżowania na rondo jest przewidywane po przełożeniu ruchu na most tymczasowy – mówi J. Garbacz.

– Termin końcowy kontraktu zgodny z obecną umową – to IV kwartał 2023 roku. Wtedy też ruch byłby przełożony na obecną, odrestaurowaną i podniesioną, konstrukcję mostową – dodaje rzecznik Wód Polskich.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
6.6 ° C
6.6 °
3.8 °
80 %
5.2kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
9 °
wt.
7 °
śr.
5 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE