piątek, 9 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryPożegnanie ze służbą mł. bryg. Marka Świerlińskiego

Pożegnanie ze służbą mł. bryg. Marka Świerlińskiego

Mł. bryg. Marek Świerliński – Dyżurny Operacyjny w Komendzie Powiatowej PSP w Żarach 31 stycznia 2022 r. ostatni raz pełnił służbę w Straży.

Pan Marek Świerliński całe swoje życie zawodowe związany był ze strażą pożarną. Pracę w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach rozpoczął w 1995 r. na stanowisku stażysty w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Żaganiu. W 1998 r. ukończył Szkołę Podoficerską PSP w Opolu jako prymus i otrzymał stopień sekcyjnego.

Przez lata nabywał doświadczenia pracując m.in. na stanowiskach ratownika kierowcy i starszego dyspozytora. W 2007 r. ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Zielonogórskim, a w 2009 r. szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu. W 2010 r. został awansowany na pierwszy stopień oficerski młodszego kapitana. W 2021 r. został awansowany na stopień młodszego brygadiera.

W tracie służby został odznaczony i wyróżniony brązowym krzyżem zasługi, srebrnym medalem za długoletnią służbę, srebrną odznaką za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej, srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Z okazji jego pożegnania ze służbą odbył się uroczysty apel, podczas którego została odczytana decyzja Komendanta Głównego PSP o zwolnieniu ze służby. Po apelu odbyło się pożegnanie z koleżankami i kolegami ze służby w PSP.

fot. KP PSP w Żarach


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
-0.3 ° C
0.5 °
-0.5 °
91 %
1.8kmh
100 %
sob.
1 °
niedz.
-2 °
pon.
-1 °
wt.
-1 °
śr.
-4 °

NAJPOPULARNIEJSZE