czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinĆwiczenia z ratownictwa wodno-lodowego

Ćwiczenia z ratownictwa wodno-lodowego

W dniu 29 stycznia 2022 roku, na obszarze jeziora Goszcza w Lubrzy, zostały przeprowadzone ćwiczenia z organizacji i prowadzenia działań ratowniczych.

Zakres ćwiczeń dotyczył ratownictwa wodnego i lodowego. Szkolenie obejmowało poziom podstawowy dla strażaków ratowników jednostek OSP. Ćwiczenia prowadzili funkcjonariusze SGRW-N CENTRUM COO z JRG PSP w Świebodzinie.

Do ćwiczeń wykorzystano sprzęt posiadany przez jednostki OSP. W ćwiczeniu uczestniczyły zastępy z: JRG PSP w Świebodzin, OSP Niekarzyn, OSP Rusinów, OSP Jemiołów, OSP Szczaniec, OSP Dąbrówka Wlkp., OSP Rzeczyca, Świebodziński WOPR oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie.

Obserwatorami ćwiczeń były Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Toporowa i Lubrzy. W ramach prewencji społecznej omówiono z nimi zasady bezpieczeństwa na zamarzniętych akwenach. Wyżej wspomniane ćwiczenia miały na celu sprawdzenie przygotowania strażaków ratowników do prowadzenia działań ratowniczych na zamarzniętych akwenach.

Doskonalenie zasad użycia sprzętu podczas prowadzenia tego typu akcji ratowniczych. Ćwiczono doskonalenie współdziałania oraz asekuracji ratowników i osób poszkodowanych. Omówiono zasady udzielania pomocy i ratowania tonących po załamaniu tafli lodowej przy pomocy dostępnego sprzętu na miejscu działań oraz za pomocą sprzętu będącego na wyposażeniu Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych i braku pokrywy lodowej udało przeprowadzić się różne warianty podjęcia poszkodowanych z wody.

______________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
bezchmurnie
11.8 ° C
18.2 °
11.8 °
57 %
3.3kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
20 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE