poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieUczniowie z Maszewa wezmą udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży

Uczniowie z Maszewa wezmą udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży

Niespodziewanie do niewielkiej gminy Maszewo w powiecie krośnieńskim przyjechali przedstawiciele Kancelarii Sejmu RP oraz Lubuski Kurator Oświaty. Wszystko to w związku z wylosowaniem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Maszewie do udziału w Sejmie Dzieci i Młodzieży.

Los się do nas uśmiechnął dopytywałam kilkakrotnie, czy na pewno to nasza szkoła, ponieważ wiem, że są trzy Maszewa. Udało się po prostu jesteśmy zadowoleni i dla nas na pewne jest to wyróżnienie, ale powiedziałabym, że także uśmiech losu – mówiła szczęśliwa Dorota Bąkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Maszewie.

Wszystko za sprawą losowania szkół, które zakwalifikowały się do udziału w XXX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, który w tym roku odbędzie się w dniu 30 września. Projekt ma na celu poprzez zabawę edukację najmłodszego pokolenia Polaków w obszarze parlamentaryzmu i demokracji. W tym roku organizatorzy adresują zaproszenie na SDiM do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych.

To wyróżnienie, dlatego, że takich małych szkół w małych gminach w Polsce są tysiące i nagle okazuje się, że zostaliśmy, wybrani. Dla nas jest to na pewno promocja naszej gminy, naszej szkoły, uczniów, a także nauczycieli. Jestem pewien, że będzie to dla nich niesamowita przygoda – dodał zadowolony wójt Waldemar Szymański, który przyjął na spotkanie Lubuskiego Kuratora Oświaty, a także pracowników kancelarii Sejmu RP, którzy przyjechali dzisiaj do Maszewa z tymi wiadomościami.

Bardzo się cieszymy, że możemy tutaj być dzisiaj u państwa z wizytą przywieźliśmy, materiały na temat Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz przede wszystkim przywieźliśmy list od pana Marszałka Sejmu Szymona Hołowni oraz flagę, która z pewnością tutaj zawiśnie. Młode posłanki i posłowie podczas XXX Sesji będą musieli znaleźć odpowiedź na pytanie – „Co jest dla nas ważne?” – tłumaczyła Daria Złoto-Borowska, naczelnik Wydziału Projektów Obywatelskich Kancelarii Sejmu.

Lubuski Kurator Oświaty Mariusz Biniewski zauważa, że tego typu akcje zwiększają udział młodych ludzi w życiu publicznym. – Takie akcje, które rokrocznie robi Sejm z inicjatywy Marszałka Sejmu są bardzo ważne dla budowania świadomości społecznej. Spotykam się z młodymi ludźmi i słyszę, że chcą rozmawiać na temat praw ucznia i obowiązków. Podnoszą kwestię oceniania, ale także wybrzmiała też właśnie zaangażowanie młodych ludzi w partycypację w życiu społecznym.

W województwie lubuskim oprócz Maszewa wylosowana jeszcze placówka w Żaganiu, Cybince oraz Ulimiu. W tych szkołach 2 września br. odbędą się kolejne losowania, które wyłonią po jednym przedstawicielu klas VI, VII i VIII spośród tych, którzy wyrażą chęć udziału w projekcie edukacyjnym i uzyskają na to zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
18.7 ° C
18.7 °
17.7 °
65 %
1.1kmh
91 %
pon.
29 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
27 °
pt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE