środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPrezydent Marcin Pabierowski zakończył spór zbiorowy z pracownikami - trwał 2 lata

Prezydent Marcin Pabierowski zakończył spór zbiorowy z pracownikami – trwał 2 lata

Podczas wtorkowej (25.06) sesji Rady Miasta podpisano porozumienie ze związkowcami z NSZZ „Solidarność”. Tym samym zakończył się trwający dwa lata spór zbiorowy pomiędzy pracownikami, a prezydentem, który został zapoczątkowany przez poprzedniego prezydenta Janusza Kubickiego.

Pracownicy zasługują na godną pracę i szacunek. To nie były łatwe rozmowy. Dziękuję wiceprezydentowi Markowi Kamińskiemu, że konsekwentnie prowadzi dialog ze związkami – mówił prezydent Marcin Pabierowski, któremu dziękowali związkowcy, że w 1,5 miesiąca załatwił sprawę, które prezydent Janusz Kubicki nie zrobił w dwa lata.

Podczas uroczystości podpisania porozumienia obecni byli Bogusław Motowidełko, przewodniczący zielonogórskiej „Solidarności” oraz Rafał Jaworski, przewodniczący komisji międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze, a także pozostali członkowie związków zawodowych w tym radni miasta Dariusz Legutowski, Grzegorz Maćkowiak i Jacek Budziński.

Podpisujmy to porozumienie w samo południe, to symboliczna godzina. Można powiedzieć, że jak w klasycznym westernie, dobro zwycięża, a zło zostało pokonane – mówił Rafał JaworskiNie ukrywam, że mam osobistą satysfakcję. Przez dwa lata musiałem znosić dużo niesprawiedliwych ataków i próby upokorzeń. Dziękujemy pracownikom, że to wytrzymali i nas wspierali. Cieszymy się. Zdajemy sobie sprawę, że w przyszłości nie czekają nas łatwe rozmowy, ale przynajmniej ktoś z nami rozmawia i traktuje po partnersku – dodał

Jak wyjaśnił wiceprezydent Marek Kamiński, konflikt dotyczył sześciu podmiotów w tym pracowników Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej oraz trzech żłobków – W wyniku porozumienia zostaną wyrównane zaległości, bo pracownicy pozostałych miejskich spółek przez ostatnie dwa lata otrzymywali wyższe wynagrodzenia niż wspomniani pracownicy sześciu miejskich jednostek. Te zaległości wypłacimy w formie nagród. To koniec upokorzeń, wszyscy pracownicy będą teraz traktowani równo – podkreślał wiceprezydent Marek Kamiński.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
23.3 ° C
23.9 °
22.4 °
34 %
4.8kmh
100 %
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
28 °
sob.
28 °
niedz.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE