środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWybrano nową Skarbnik Miasta Zielona Góra

Wybrano nową Skarbnik Miasta Zielona Góra

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Zielona Góra odwołano obecną Skarbnik Miasta Reginę Renc. Odbyło się to na jej wniosek z uwagi przejścia na emeryturę. Wojewódzkie miasto będzie jednak miało nowego fachowca od finansów. Została nim Ilona Ogiba, która całe zawodowe życie spędziła zarządzając tą materią.

Pracowałem z panią wcześniej jako radny a teraz jako prezydent. To była ogromna przyjemność i duża nauka. Dziękuję za zaangażowanie i oddanie miastu. Życzę pani wszystkiego dobrego – powiedział prezydent Marcin Pabierowski żegnając obecną skarbniczkę, która ma pozostać na swoim stanowisku do 26 lipca.

Podziękowania złożyli również m.in. przewodniczący rady Adam Urbaniak oraz wiceprzewodniczący Jacek Budziński. Regina Renc spędziła w magistracie 33 lata w tym ostatnie pięć właśnie na najważniejszym stanowisku finansowym.

Jej miejsce zajmie zielonogórzanka Ilona Ogiba. To absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu prawa podatkowego, a także polityki jednostek samorządu terytorialnego w zakresie finansów publicznych i rachunkowości. W swojej zawodowej karierze pracowała w Urzędzie Skarbowym, Regionalnej Izbie Obrachunkowej oraz Urzędzie Marszałkowskim. Ostatnie 13 lat spędziła jako skarbnik Krosna Odrzańskiego pod rządami obecnego wojewody Marka Cebuli. Interesuje się książką, filmem, Azją Wschodnią, także piłką nożną.

Dziękuję prezydentowi i radnym za zaufanie. To dla mnie ogromne wyróżnienie i wielka odpowiedzialność. Obiecuję intensywną pracę i zaangażowanie. Moim priorytetem będzie pełna transparentność w zarządzaniu finansami miasta – mówiła po jednogłośnym wyborze Ilona Ogiba.

Nowa skarbnik zapowiedziała również nowe inicjatywy, które będą służyły mieszkańcom miasta Zielona Góra.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
23.3 ° C
23.9 °
22.4 °
34 %
4.8kmh
100 %
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
28 °
sob.
28 °
niedz.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE