piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieUrząd wydał 30 000 zł na naprawy placu zabaw przy ulicy Wakacyjnej

Urząd wydał 30 000 zł na naprawy placu zabaw przy ulicy Wakacyjnej

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim poinformował, że przygotowuje się do reorganizacji placów zabaw. Jest to związane m.in. z licznymi aktami wandalizmu. Na same naprawy placu zabaw przy ulicy Wakacyjnej krośnieński samorząd wydał 30 000 zł.

Pisaliśmy już o rozbiórce placu zabaw przy ulicy Wakacyjnej w Krośnie Odrzańskim, która spotkała się ze sprzeciwem tamtejszych mieszkańców. Krośnieński samorząd zapowiada, że szykuje reorganizację wszystkich placów zabaw w mieście.

30 000 zł na plac zabaw przy ulicy Wakacyjnej

Mieszkańcy ulicy Wakacyjnej zarzekali się, że nie otrzymywali pomocy od urzędu i sami musieli zajmować się placem zabaw, który ostatecznie został zaniedbany. Pracownicy Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim zaprzeczają i informuję, że koszt naprawy i przywrócenia placu przy Wakacyjnej do użytku to bagatela ponad 30 tysięcy złotych.

Oto lista napraw i inwestycji, dotyczących placu zabaw przy ulicy Wakacyjnej:

  • W 2014 r. zakupiono bujak sprężynowy, piaskownicę i naprawiono huśtawkę wahadłową ( szlifowanie i malowanie) – koszt 3442,77 zł.
  • W 2016 r. wymieniono siedzisko kubełkowe i liny do trapu wejściowego – koszt 986,46 zł.
  • W 2019 r. naprawiono karuzelę, wymieniono drabinkę poziomom, wyszlifowano ostre krawędzie urządzeń, przycięto wystające śruby i uzupełniono brakujące zaślepki – koszt 2453,85 zł.
  • W 2020 r. zlecono konserwację urządzeń drewnianych na wszystkich placach zabaw na terenie miasta Krosno Odrzańskie – nota zbiorcza 35076,77 zł.
  • Wymieniano piasek w piaskownicy – 300 zł x 6 lat (2014-2019) = 1800 zł
  • Dwukrotnie wymieniono uszkodzone przęsła ogrodzenia – koszt 400 zł
  • Uzupełniono brakujący element ogrodzenia betonowego – koszt 1000 zł

– Dodatkowo ponosiliśmy koszty przeglądów technicznych oraz sprzątania i wywozu śmieci.
Na to wszystko są faktury i dokumenty – informują krośnieńscy urzędnicy.

Reorganizacja placów zabaw w Krośnie Odrzańskim

Na profilu Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim na Facebooku urzędnicy poinformowali o planowanej reorganizacji placów zabaw w mieście:

„Trwa przegląd stanu wszystkich placów zabaw w Gminie Krosno Odrzańskie – wyniki kontroli pokazują jedno – potrzebna jest pilna interwencja i reorganizacja tych miejsc”. – czytamy w komunikacie.

„Co dalej – zaproponujemy mieszkańcom, a tak naprawdę dzieciom, bo one są użytkownikami sprzętów – nowoczesne miejsca z urządzeniami rozwijającymi sprawność m.in. ruchową. Małe, nieatrakcyjne dla dzieci place, zostaną sukcesywnie zastępowane takimi, które dadzą możliwość wszechstronnego rozwoju. Trzeba pamiętać, że dobrze zaprojektowany obiekt poprawia koordynację ruchową, ale daje też możliwość kontaktu z rówieśnikami, ucząc współpracy i współzawodnictwa. W Krośnie Odrzańskim stawiamy na jakość, nie ilość i w tym kierunku będziemy szli reorganizując sieć placów zabaw.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
9.9 ° C
10.4 °
8.8 °
64 %
3.7kmh
100 %
pt.
10 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE