niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieUtrudnienia w Krośnie nawet rok? Jest nadzieja

Utrudnienia w Krośnie nawet rok? Jest nadzieja

Korki znów są zmorą mieszkańców oraz osób podróżujących przez Krosno Odrzańskie. Jak długo jeszcze potrwają?

Jak długo potrwają utrudnienia? Czy przez ten cały czas zostanie utrzymany ruch wahadłowy, czy wprowadzone zostaną jakieś rozwiązania, które rozwiążą problem kierowców? Te pytania zadaje sobie wiele mieszkańców miasta i okolic.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Rzecznikiem Prasowym Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, który wysłał poniższy mail do naszej redakcji.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac, polegającego na budowie murów oporowych, 27 września została wprowadzona nowa tymczasowa organizacja ruchu. Roboty związane z wykonywaniem murów oporowych potrwają do końca bieżącego roku. Wody Polskie, jak i wykonawca prac – firma Strabag, odpowiadająca za organizację ruchu, dążą do maksymalnego skrócenia pojawiających się utrudnień w tej części Krosna Odrzańskiego, będą one się jednak pojawiać do czasu zakończenia wszystkich prac budowlanych, co jest przewidziane w przyszłym roku. Dzięki temu przez wiele kolejnych lat kierowcy będą mogli korzystać z nowego i wygodnego układu drogowego wiodącego przez odrestaurowany wiekowy most na Odrze.

Organizacja ruchu została zatwierdzona przez wszystkie wymagane prawem organy. W tym tygodniu planowane jest spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych z Urzędu Miasta Krosno Odrzańskie, Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim, GDDKiA, wykonawcy, inżyniera, projektantów i przedstawicieli Wód Polskich z Jednostki Realizującej Projekt Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły, celem przeanalizowania możliwych do wdrożenia rozwiązań, pozwalających na zminimalizowanie utrudnień dla kierowców i mieszkańców Krosna Odrzańskiego. – informuje Jarosław Garbacz Rzecznik prasowy, Kierownik Zespołu Komunikacji i Edukacji Wodnej z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady deszczu
22 ° C
22.1 °
17.8 °
56 %
4.1kmh
16 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
29 °
czw.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE