środa, 17 lipca, 2024

Uwaga na wilki!

Jak informuje strona Gostchorze Team w miejscowości wilk napadł na psa. Prosimy o zachowanie ostrożności oraz o czujność.

Dziś w nocy doszło do ataku wilka na psa w naszej miejscowości.

Wilk zaatakował psa który waży ok 20 kg. i jest dość duży. Zwierzę nie miało problemu aby znokautować psa i nieść go w zębach ok. 300 metrów. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji ludzi w pewnym momencie zwierzę porzuciło swoją zdobycz i oddaliło się.

Miejsce było nadal monitorowane i po pewnym czasie zwierzę wróciło nerwowo szukając swojej ofiary.

Całe sytuacja miała miejsce w centralnym miejscu wsi (okolica domu 14,79) wilk doniósł swoją ofiarę, bez żadnego problemu w okolice sklepu. Całe zdarzenie było widziane przez trzy osoby.

Bardzo prosimy bądźcie czujni, uważajcie na swoje zwierzęta, a przede wszystkim uważajcie na siebie samych. – czytamy na profilu Gostchorze Team

Wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z człowiekiem, chociaż czasem podczas bezpośredniego spotkania mogą się nam przyglądać dłuższą chwilę, zanim wyczują nasz zapach. Pamiętajmy jednak, że są to zwierzęta dzikie i w przypadku napotkania wilka należy spokojnie się oddalić.

Właściciele psów powinni zachować czujność i nie puszczać swoich zwierząt luzem, ponieważ są one traktowane przez wilki jako konkurenci do terytorium.

Warto przestrzegać kilku zasad:

  1. Na terenie posesji oraz podczas pobytu w lesie nie pozostawiaj niezabezpieczonej żywności lub jej resztek, dotyczy to również żywności dla psów i kotów.
  2. Zabezpieczaj pojemniki na odpady.
  3. W okresie między zmierzchem, a świtem, zabezpieczaj zwierzęta domowe, psy w pomieszczeniu lub w kojcu – nie na uwięzi – taki pies staje się wyjątkowo łatwą ofiarą. W lesie prowadź psa na smyczy!
  4. Nigdy nie zabieraj ze sobą, ani nie dotykaj napotkanego w lesie szczenięcia wilka, jeżeli wiesz o sytuacji, że ktoś przetrzymuje szczenię wilka, natychmiast zawiadom Policję – takie zwierzęta jako dorosłe mogą być niebezpieczne dla ludzi, w tym również dla przetrzymującego.
  5. Zabezpieczaj zwierzęta gospodarskie.

💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
25.4 ° C
25.4 °
22.8 °
42 %
5.3kmh
100 %
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
30 °
sob.
30 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE