sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieUwaga! Zmiany na drogach na Wszystkich Świętych

Uwaga! Zmiany na drogach na Wszystkich Świętych

Jak każdego roku, policja informuje o zmianach organizacji ruchu przy cmentarzach w powiecie krośnieńskich na czas uroczystości Wszystkich Świętych.

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, przypominamy o zmianach organizacji ruchu w rejonach nekropolii

Dzień Wszystkich Świętych oraz dni poprzedzające ten dzień to kolejny w tym roku okres wzmożonego ruchu na drogach, podczas którego docelowym miejscem podróży są cmentarze – miejsca spoczynku bliskich. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby czuwać będą policjanci, których możemy spotkać na drogach dojazdowych do nekropolii oraz w ich rejonach. Przypominamy o zmianach organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.

W Krośnie Odrzańskim zmiana organizacji ruchu polegać będzie na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ulicy Kościuszki od skrzyżowania z ulicą Metalowców w kierunku miejscowości Łochowice oraz ruchu jednokierunkowego na ulicy Działkowców od strony miejscowości Bielów (od granicy administracyjnej miasta Krosno Odrzańskie) do skrzyżowania z ulicą Metalowców . Będzie ona obowiązywała w dniu 1 listopada w godzinach 6:00-15:00.

Fot. Policja Krosno Odrzańskie

W Gubinie – w obrębie Cmentarza Komunalnego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Objęte nim zostaną :

  • ulica Cmentarna – na odcinku do skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Łukową
  • ulica Pułaskiego – od skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Zimną
  • ulica Kujawska – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cmentarną do zjazdu do bramy głównej cmentarza

Droga dojazdowa do bramy głównej cmentarza będzie zamknięta. Główny parking będzie zorganizowany przy Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała w dniach od 29 października do godzin rannych 2 listopada .

Wszystkich kierowców policja prosi o cierpliwość, ostrożną jazdę, a także zachowanie szczególnej ostrożności przy drogach dojazdowych do cmentarzy, dostosowanie się do znaków drogowych i zatrzymywanie się tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Parkując pojazd, warto skorzystać z pierwszego wolnego miejsca wyznaczonego do postoju. Zawracanie i szukanie miejsca powoduje tylko niepotrzebny stres, nerwowe sytuacje.

Warto także zaznaczyć, że w dniach poprzedzających ten dzień wiele osób wybiera się na cmentarz, by uporządkować groby. Policja przypomina, aby podczas prac zadbać również o przyniesione ze sobą rzeczy i nie zostawiać ich bez nadzoru. Jeśli mamy taką możliwość udajmy się na cmentarz w towarzystwie innej osoby, która w chwili, gdy musimy na przykład wyrzucić śmieci, przypilnuje naszego dobytku. Pamiętajmy, złodziej nigdy nie śpi. W sytuacji, gdy zauważą Państwo, że w waszym otoczeniu przebywają osoby podejrzanie się zachowujące i bez wyraźnego celu, zgłośmy to pracownikom cmentarza. Bądźmy czujni i przezorni.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
5.5 ° C
6 °
5.5 °
95 %
3.7kmh
100 %
sob.
7 °
niedz.
9 °
pon.
9 °
wt.
12 °
śr.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE