wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieW Krośnie powstaje punkt relokacyjny

W Krośnie powstaje punkt relokacyjny

Na hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych rozstawiono właśnie 130 łóżek przywiezionych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Będą czekać na uchodźców z Ukrainy.

Pracownicy Starostwa Powiatowego na polecenie Wojewody Lubuskiego od rana rozkładali łóżka, przygotowywali pościel oraz materace, aby zapewnić wszystko na ewentualny przyjazd osób, które uciekają przed wojną w Ukrainie.

Jak udało nam się dowiedzieć punkt ma być jedynie miejscem relokacyjnym, gdzie przybyli uchodźcy spędzą jakiś czas, a następnie zostaną przeniesieni do miejsc wskazanych przez gminy i powiaty. Niestety nie mamy wiedzy kiedy można się spodziewać osób szukających schronienia, ani kim będą te osoby, oraz gdzie planują dalej podróżować.

Takie punkty są potrzebne, gdyż po długiej wielogodzinnej podróży niezbędne jest miejsce do spania, wzięcia prysznicu czy zjedzenia czegoś. Uchodźcy mają mieć zapewnione wyżywienie i dostęp do sanitariatów. Transport autobusowy może przybyć w każdej chwili. Całością koordynuje Wojewódzki Sztab Kryzysowy przy wsparciu pracowników Powiatu Krosnieńskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
5.5 ° C
6 °
5.5 °
84 %
7.1kmh
96 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
9 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE