wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólPowiatowe wnioski do Polskiego Ładu

Powiatowe wnioski do Polskiego Ładu

Powiat Nowosolski złożył pięć wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zakończył się nabór wniosków do drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Do samorządów ma trafić łącznie ok. 20 mld zł. W styczniu pisaliśmy na jakie inwestycje postawiło Miasto Nowa Sól w drugim rozdaniu.

W drugim naborze wniosków wysokość dofinansowania zależy od obszaru inwestycji i wynosi max. 95%. Starosta Iwona Brzozowska poinformowała na swoim profilu, na jakie inwestycje powiat będzie starał się pozyskać środki finansowe.

Pod względem gęstości dróg dla rowerów wszystkie miasta i miasteczka w Polsce bije na głowę Nowa Sól. O tym, że miłośników dwóch kółek w mieście nie brakuje świadczy choćby fakt, że Miasto Nowa Sól jest Rowerową Stolicą Polski. Powiat kolejny raz stawia więc na rozbudowę infrastruktury dla cyklistów. Złożone wnioski dotyczą:

– wykonania 8 km ścieżki rowerowej relacji Siedlisko – Nowa Sól

– budowy 10 km ścieżki łączącej Bytom Odrzański z Nową Solą.

Z drugiej edycji Polskiego Ładu władze Powiatu chcą pozyskać środki na przebudowę mostu nad Obrzycą w miejscowości Tatarki w gminie Kolsko wraz z drogą dojazdową. Kolejna planowana inwestycja to rozbudowa budynku szpitala o dodatkowy szyb windowy wraz z przebudową istniejącego łącznika pod potrzeby nowego bloku operacyjnego.

Ostatni projekt dotyczy zagospodarowania terenów CKZiU Elektryk. Obejmie on zagospodarowanie terenu wokół budynku przy ul. Kościuszki oraz budowę łącznika pomiędzy kompleksem kształcenia ogólnego i zawodowego z salą sportową przy ul. Piłsudskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
pochmurnie
5.5 ° C
8.3 °
5 °
84 %
9.2kmh
21 %
wt.
11 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
9 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE