poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieW Tęczy bez większych zmian. Powalczą o awans?

W Tęczy bez większych zmian. Powalczą o awans?

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie przygotowuje się do kolejnego sezonu w zielonogórskiej okręgówce. Powalczy o awans?

Choć filozofia Tęczy-Homanit Krosno Odrzańskie nie zmieniła się po tym, gdy zespół przejął obecny prezes Tomasz Walczak (wcześniej przez lata krośnieńską drużyną kierował jego ojciec – Grzegorz Walczak, który zmarł w 2021 roku), to jednak można dostrzec inne zmiany wokół klubu. Sporo się dzieje w materii okołosportowej, jeśli chodzi o Tęczę. Obecnie trwają półkolonie zorganizowane przez Tęczę. Największe wrażenie zrobił wyjazd młodych piłkarzy na obóz do Barcelony. Promocja klubu wskoczyła na inny poziom.

Jak jednak wygląda aspekt sportowy? W minionym sezonie Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie do końca biła się o awans do IV ligi z drugiego miejsca (pierwsze już dawno było zajęte przez Odrę Bytom Odrzański, która zdominowała ligę). Ostatecznie musiała uznać wyższość rywali – Budowlanych Lubsko i znów będą rywalizować na szczeblu okręgowym.

Od 12 lipca Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie przygotowuje się do nowego sezonu, który rozpocznie się 13 sierpnia (w pierwszym meczu krośnianie zagrają u siebie z Błękitnymi Ołobok). Do tej pory Tęcza rozegrała kilka sparingów – z Lechią Zielona Góra II (przegrany 3:6) i Relaxem Grabice (wygrany 3:1). W sobotę – 29 lipca – Multicolores zagrają na wyjeździe z FC Eisenhüttenstadt e.V. Planowany jest jeszcze jeden mecz towarzyski – z Bobrem Bobrowice.

Jeśli chodzi o skład Tęczy, to nie doszło do wielkich zmian. Na antenie Radia Zachód mówił o tym trener Karol Widerowski: „Nie ma rewolucji. Na pewno nie zobaczymy w tej rundzie Mariusza Wolbauma, Tomka Przybylskiego i prawdopodobnie Semena Tsokura. Nasz zespół zasilił Maciek Magdziak. Być może jeszcze jakiś transfer uda się dopiąć przed rozpoczęciem rozgrywek.”

Czy w obecnym kształcie Tęcza ma szanse na awans do IV ligi? Jak uważacie?


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
25.2 ° C
25.5 °
23.8 °
60 %
4.8kmh
63 %
pon.
25 °
wt.
28 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE