piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieWandale mnóstwo kosztują mieszkańców Krosna

Wandale mnóstwo kosztują mieszkańców Krosna

W Krośnie Odrzańskim jest 30 placów zabaw. To też najczęściej cele wandali. Akty wandalizmu mnóstwo kosztują mieszkańców gminy.

Urządzenia na placach zabaw wymagają certyfikatu bezpieczeństwa, przez co ich koszt znacznie wzrasta. Przykładowo duży zestaw wielofunkcyjny kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych, a podwójna huśtawka – 10 tys. zł, natomiast zestaw dla najmłodszych dzieci – 61 tys. zł!

Krośnieński urząd musi jednak cyklicznie naprawiać lub kupować nowe urządzenia na placach zabaw, ponieważ te są często dewastowane przez wandali. Urzędnicy wielokrotnie podkreślali, że płacą za to wszyscy mieszkańcy. Dodatkowo naprawienie takich szkód wiąże się z tym, że na inne inwestycje zwyczajnie nie będzie już pieniędzy.

W Parku Tysiąclecia trwa obecnie budowa nowego placu zabaw, który będzie połączony już z istniejącym, jak widać po biegnącym ogrodzeniu. Będzie to zdecydowanie największy plac zabaw, z największą liczbą urządzeń. Mogłoby być ich więcej, ale krośnieński samorząd musiał usunąć uszkodzone zabawki lub naprawić je w innych punktach. A na zakup nowych zwyczajnie nie ma pieniędzy…


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
23.5 ° C
23.8 °
23.3 °
42 %
4kmh
100 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
26 °
wt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE