niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieWysokie prędkości na naszych drogach. Posypały się mandaty

Wysokie prędkości na naszych drogach. Posypały się mandaty

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim prowadzili wzmożone kontrole drogowe.

Prędkość, trzeźwość, uprawnienia do kierowania, czy też zachowanie względem pieszych, to elementy na które policjanci krośnieńskiej drogówki zwracają szczególną uwagę, podczas prowadzonych na terenie powiatu kontroli. Łamiący przepisy muszą spodziewać się surowych konsekwencji i stanowczej reakcji ze strony mundurowych, dla których zapewnienie bezpieczeństwa na drodze to priorytet.

Policjanci krośnieńskiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo na drodze, realizują szereg działań prewencyjno-kontrolnych podczas których obserwują zachowanie kierowców na drodze, a także reagują na wszelkie nieprawidłowości. Weryfikują także otrzymane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszenia dotyczące w większości przekraczania dozwolonej prędkości.

W sobotę (16 kwietnia) podczas prowadzonych kontroli prędkości w miejscowości Brzózka, na policyjny radar wpadł kierowca mazdy, który jechał o 79 kilometrów na godzinę szybciej niż powinien. Policjantka niezwłocznie zatrzymała go do kontroli drogowej. Z pewnością zatrzymane prawo jazdy i 2500 złotych mandatu karnego który otrzymał nie były wymarzonym prezentem świątecznym.

Z kolei we wtorek (19 kwietnia) w trakcie akcji „Trzeźwość” funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Działania te pozwoliły na skontrolowanie w krótkim czasie ponad 130 kierowców. Co do stanu trzeźwości kierowców samochodów nie było zastrzeżeń. Uwagi były natomiast do rowerzystów, którzy mimo dużych kar finansowych za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu, zdecydowali się wsiąść na jednoślad.

Dwóch z nich za jazdę w stanie nietrzeźwości otrzymało mandat karny w wysokości 2500 złotych, natomiast jeden za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu 1000 złotych. W trakcie prowadzonych kontroli mundurowi poza sprawdzaniem stanu trzeźwości zwracali uwagę za zachowanie kierowców na drodze, sposób wykonywania przez nich manewrów, w szczególności czy nie wyprzedzają w miejscach zabronionych, czy przestrzegają ograniczeń prędkości, jak również ich uprawnienia do kierowania i stan techniczny auta. Ponadto obserwując ruch na drogach na terenie miast i wsi przyglądali się jak kierowcy respektują przepisy dotyczące pieszych oraz czy sami piesi dbają o bezpieczeństwo. 

Działania realizowane przez policjantów krośnieńskiej drogówki będą kontynuowane, a łamiący przepisy muszą spodziewać się surowych konsekwencji i stanowczej reakcji ze strony mundurowych, dla których zapewnienie bezpieczeństwa na drodze to priorytet.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
17.7 ° C
18.3 °
16.8 °
54 %
1.4kmh
10 %
niedz.
17 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE