czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieWzmocnienie Tęczy Krosno Odrzańskie. Powraca wychowanek!

Wzmocnienie Tęczy Krosno Odrzańskie. Powraca wychowanek!

Tęcza Krosno Odrzańskie ogłosiła transfer. Do krośnieńskiego zespołu powrócił wychowanek – Mariusz Wolbaum, które w ostatnich latach grał w Niemczech.

Za ponad miesiąc wracają rozgrywki piłkarskiej klasy okręgowej (Zielona Góra). Prezes Tęczy Krosno Odrzańskie, Tomasz Walczak zapowiadał wzmocnienia i jeden transfer już został ogłoszony. Do krośnieńskiego zespołu powrócił jego wychowanek (trzeba podkreślić, że swoje pierwsze kroki w futbolu stawiał w KS Kruszywo Raduszec Stary, później trafił do Tęczy), Mariusz Wolbaum, który grał w Niemczech – w zespole Victoria Seelow, a wcześniej FC Eisenhüttenstadt.

– To nasza tradycja. Wychowankowie mają być „w domu” – śmieje się prezes Tęczy, T. Walczak. – Mieliśmy już porozumienie w sprawie tego transferu jakiś czas temu, tylko czekaliśmy na odpowiedni moment, aby go ogłosić. Jestem bardzo szczęśliwy, że zwiększamy siłę rażenia Tęczy. Myślę, że to nie koniec dobrych wiadomości dla kibiców. Troszkę cierpliwości. Na pewno jeszcze będą wzmocnienia.

Prezes Walczak dodaje, że klub jest zabezpieczony finansowo na najbliższe rozgrywki. – Myślimy wciąż o potencjalnym awansie do IV ligi – podkreśla.

Zaznacza również, że klub stawia na młodzież. – Opieramy klub na wychowankach. Zapoczątkował to mój tata i zamierzam ten kierunek kontynuować – mówi T. Walczak. – Dlatego najważniejsze jest szkolenie grup młodzieżowych i dziecięcych. Na to potrzebne są duże środki finansowe, ponieważ chcemy m.in. powiększyć zaplecze sprzętowe, zwiększyć liczbę turniejów, w których uczestniczą nasi młodzi piłkarze. Będziemy zachęcać młodych mieszkańców Krosna i okolic oraz ich rodziców, aby mogły się rozwijać sportowo w naszych zespołach.

Powrót na polskie boiska

Zamieniliśmy też kilka słów z nowym nabytkiem, ale tak naprawdę starym znajomym Tęczy Krosno Odrzańskie, Mariuszem Wolbaumem.

– Wracam po bardzo długiej przerwie na polskie boiska – przyznaje piłkarz Tęczy. – Czas w Niemczech uważam za bardzo udany. Miałem sporo propozycji tuż przed powrotem, jak i w czasie gry na niemieckich boiskach. Jedna była dość poważna, bo z IV ligi, lecz kolidowało to z moją szkołą, której nie chciałem przerywać po dwóch latach nauki. W Niemczech poznałem wielu wspaniałych ludzi, z którymi utrzymuję do dzisiaj kontakt.

– Dzięki piłce otworzyło się wiele furtek, skończyłem dwie szkoły poza granicami naszego kraju – dodaje Mariusz. – Obowiązków służbowych doszło mi bardzo sporo i nie mogłem kontynuować gry w Niemczech. Od roku mieszkam w Krośnie. W Tęczy znam praktycznie wszystkich chłopaków, z trenerem graliśmy nawet kiedyś wspólnie dla Krosna. Wybór był prosty.

– Z prezesem Walczakiem usiedliśmy wspólnie do rozmowy, która nie trwała długo – opowiada M. Wolbaum. – Szybko ustaliliśmy wszystkie szczegóły i podaliśmy sobie dłoń. Przez około 8 lat nie było mnie na krajowych boiskach, tęskniłem za polską szatnia i znajomymi. Teraz nadarzyła się okazja ku temu, aby powrócić na nasze boiska.

M. Wolbaum liczy również na to, że piłka nożna w Krośnie Odrzańskim będzie cieszyć się większym zainteresowaniem wśród kibiców. – Trochę to smutne, gdy odwiedza się stadion przy Pocztowej i widzi się tylko garstkę kibiców – przyznaje. – Chciałbym żebyśmy zbudowali coś fajnego. Tym bardziej, że w klubie występują sami zawodnicy związani z Krosnem.

– Jestem pozytywnie nastawiony i nie mogę się doczekać pierwszego spotkania – dodaje Mariusz. – Cel jest jasny, chciałbym pomóc w awansie do IV ligi. Z tego miejsca zapraszam wszystkich sympatyków piłki nożnej na mecze krośnieńskiej Tęczy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
15.9 ° C
16 °
8.8 °
65 %
2.9kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
26 °
sob.
19 °
niedz.
21 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE