czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieZ seniorami o bezpieczeństwie rozmawiali policjanci

Z seniorami o bezpieczeństwie rozmawiali policjanci

W poniedziałek (17 października) w Centrum Aktywności Lokalnej na Poddaszu w Krośnie Odrzańskim odbyła się dyskusja na temat bezpieczeństwa z seniorami, którą poprowadzili policjanci z KPP Krosno Odrzańskie.

Policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej i Nieletnich krośnieńskiej komendy od wielu lat prowadzą spotkania z różnymi grupami wiekowymi, podczas których podejmują tematy mające wpływ na zwiększenie ich bezpieczeństwa. Organizowane przez nich przedsięwzięcia cieszą się dużym zainteresowaniem, a przekazana wiedza zwiększa świadomość i uwrażliwia na otaczające zagrożenia.

Od początku września poza spotkaniami w szkołach, funkcjonariusze skierowali swoje kroki do osób starszych, z którymi rozmawiają na temat oszustw. Realizowane w ramach projektu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności” spotkania mają na celu nie tylko przybliżyć problem, ale przede wszystkim wskazać na co należy zwrócić uwagę i co trzeba zrobić by nie stać się ofiarą oszusta podszywającego się pod członka rodziny, policjanta, bądź przedstawiciela banku.

Nadto mając na względzie, iż wiele osób korzysta z płatności mobilnych policjanci omawiają również zasady bezpiecznego korzystania z usług internetowych i przeprowadzania transakcji bezgotówkowych oraz radzą jakie powinniśmy podjąć działania by chronić się przed wyłudzeniem danych.

Ostatnie takie spotkanie odbyło się w poniedziałek (17 października) w Centrum Aktywności Lokalnej na Poddaszu w Krośnie Odrzańskim. By jeszcze szerzej dotrzeć do mieszkańców, policjanci do współpracy zaprosili przedstawicieli Zakładu Usług Społecznych w Krośnie Odrzańskim, którzy w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” omówili między innymi możliwość wypłaty świadczeń emerytom i rencistom korzystając z dostępnych rozwiązań elektronicznych.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali ulotki, upominki, a także poczęstunek zakupione w ramach projektu „Fałszywy telefon- zagrożone oszczędności” współfinansowanego prze Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady śniegu
-0.2 ° C
2.1 °
-0.2 °
98 %
2.2kmh
100 %
czw.
4 °
pt.
2 °
sob.
2 °
niedz.
0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE