środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościGubinZa kilka miesięcy w Gubinie i Krośnie zatrzymają się pociągi pasażerskie

Za kilka miesięcy w Gubinie i Krośnie zatrzymają się pociągi pasażerskie

W trakcie realizacji jest remont na linii kolejowej 358 Zielona Góra-Guben. Odbudowywane są przystanki m.in. w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.

Od kilku tygodni trwają prace remontowe na linii kolejowej 358 na trasie Zielona Góra-Guben. Były one zapowiadane już kilka miesięcy temu. A dotyczą one odbudowy poszczególnych przystanków kolejowych w Gubinie, Wałowicach, Wężyskach, Krośnie Odrzańskim, Ciemnicach, Laskach Odrzańskich i Nietkowie. Są na różnym etapie realizacji. Konkrety widać już np. w Wężyskach. Natomiast w Wałowicach prace dopiero niedawno się zaczęły.

Obok infrastruktury w postaci wspomnianych peronów, na przystankach będą umieszczone wiaty z miejscami do siedzenia, gabloty informacyjne, stojaki rowerowe, balustrady oraz inne elementy, m.in. oznakowanie stacji.

Kilka przystanków w trakcie remontów odwiedził wicestarosta powiatu krośnieńskiego, Ryszard Zakrzewski i wykonał kilka zdjęć:

Fot. Ryszard Zakrzewski FB

– Odtworzenie przystanków osobowych linii kolejowej 358 relacji Guben – Zielona Góra w ramach samorządowego projektu rozpoczęło się. Przejazdy weekendowe ruszą na tej trasie w czerwcu (trzy pary pociągów w sobotę i dwie w niedzielę). Choć dzisiaj terminowe planowanie czegokolwiek jest dość ryzykowne, wszystko wskazuje na to, iż wyczekiwany od 20 lat moment przejazdu pociągu z Gubina do Zielonej Góry jest osiągalny – napisał R. Zakrzewski na Facebooku.

Prace posuwają się błyskawicznie naprzód. Nic dziwnego, skoro już w czerwcu miałyby do Gubina i Krosna Odrzańskiego wrócić pociągi pasażerskie. Prace na przystankach kolejowych mają zakończyć się 30 kwietnia 2022 roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
0.1 ° C
0.2 °
-0.5 °
78 %
5.4kmh
100 %
śr.
-0 °
czw.
0 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE