czwartek, 7 grudnia, 2023

Zima nie zaskoczy drogowców?

Zarząd Dróg Powiatowych zapewnia, że w tym i przyszłym roku zima nie zaskoczy drogowców. Jak pokazują, są odpowiednio przygotowani na opady śniegu.

Co prawda zima na razie nam nie straszna, to może się to szybko zmienić. Według prognoz długoterminowych minusowe temperatury w ciągu dnia mają pojawić się pod koniec grudnia 2023 roku. Wtedy też mogą pojawić się pierwsze opady śniegu.

– Przygotowania do śnieżnej aury i gołoledzi trwają. Obalamy stereotyp, że zima zaskakuje drogowców – zapewniają przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim.

436,8 km dróg w powiecie krośnieńskim jest zarządzana przez ZDP w Krośnie Odrzańskim. W zależności od funkcji i obciążenia ruchem dobowym pojazdów podzielono na II, III, IV i VI standard zimowego utrzymania:

  • w standardzie II (obejmuje odśnieżanie i posypywanie na całej długości i szerokości jezdni i chodników) – 65,2 km
  • w standardzie III (obejmuje odśnieżanie na całej długości i szerokości, posypywanie tylko w miejscach wyznaczonych – odcinki dróg o nachyleniu podłużnym ponad 4%, skrzyżowania dróg z liniami kolejowymi i drogami wyższej kategorii, obiekty mostowe, przystanki autobusowe i inne miejsca szczególnie niebezpieczne) – 264,8 km
  • w standardzie IV (obejmuje odśnieżanie na całej długości i szerokości, posypywanie jezdni tylko na odcinkach decydujących o możliwości ruchu) – 17,9 km
  • w standardzie VI – 88,9 km

– Obecnie zgromadziliśmy 480 ton mieszanki piaskowo – solnej, a także 50 ton samej soli. Przygotowane są również 4 piaskarki oraz 2 traktorki do odśnieżania chodników. W sezonie zimowym, tj. od 14 listopada do 16 kwietnia wprowadzone są również dyżury nocne – informują przedstawiciele ZDP.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
2.1 ° C
2.1 °
-0.2 °
99 %
1.3kmh
100 %
czw.
1 °
pt.
1 °
sob.
3 °
niedz.
6 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE